Венеціанська комісія визнала кримський референдум нелегітимним

Volodymyr Balyta, 15 березня 20146960
Венеціанська комісія визнала кримський референдум нелегітимним
фото www.stf.jus.br
Засідання Венеціанської комісії

Експерти Ради Європи з конституційного права вважають нелегітимним проведення референдуму про приєднання Криму до Росії. Основна причина – такий референдум не передбачений ані українською, ані кримською конституцією.

Венеціанська комісія мотивує свій висновок тим, що можливість проведення такого референдуму не передбачена ні українською, ні кримською конституціями. Експерти також вказують на той факт, що умови для проведення даного референдуму не відповідають демократичним стандартам.

Голова Ради Європи – міністр закордонних справ Австрії Себастьян Курц 15 березня сказав, що офіційний висновок Венеціанської комісії буде опублікований 21-22 березня.

Нагадаємо, що 14 березня Конституційний Суд України визнав незаконним референдум в Криму, який має відбутися 16 березня. Тоді як, влада Криму уже заявила, що не визнає рішення Конституційного Суду.

На референдум винесено два питання: «Ви за возз'єднання Криму з Росією на правах суб'єкта РФ?» і «Ви за відновлення дії Конституції Республіки Крим 1992 року і за статус Криму як частини України?».

Центральні влади України і міжнародне співтовариство заявили про незаконність референдуму.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук