Вербувальник російських найманців зізнався, що відправляє їх на Донбас з гумконвоями РФ
Суспільство

Вербувальник російських найманців зізнався, що відправляє їх на Донбас з гумконвоями РФ

Роман Ганкевич, 25 грудня 2014 3404 3
фото Екатеренбург онлайн
Вербувальник Володимир Єфімов з найманцями

Глава фонду свердловських ветеранів спецназу Володимир Єфімов зізнався, що вербує і відправляє на Донбас російських найманців в гуманітарних конвоях.

Про це він розповів в інтервʼю російському виданню Єкатеринбург online, пише Українська правда.

За його словами, відправкою найманців в Україну він зайнявся «після Майдану, ще до приєднання Криму».

«Мені тоді ветерани самі подзвонили: Що там діється?! Поїхали, треба наводити порядок! Мені потрібен був час, щоб все зважити. А вони не стерпіли і зірвалися, на свій страх і ризик. Є гарна приказка - якщо бардаку неможливо запобігти, то його треба очолити. Після цього я почав готувати першу групу в Крим», - розповів Єфімов.

«Першопрохідцями були хлопці з Ханти-Мансійська - ветерани спецназу, козаки. Вони самі підготували вахтовий ГАЗ-66, три джипи на дутих колесах і екіпірувалися. Все зробили на свої гроші. Забрали мене і поїхали … Коли дісталися до Керчі, я все організував - передав хлопців координаторам, які привʼязали їх до бази, і в результаті вони стали «ввічливими людьми»», - сказав він.

Раніше Росія і кримська псевдовлада заявляла, що це кримчани.

«Коли Крим уже став Росією, повернулися назад. З того моменту я серйозно став займатися відправкою добровольців в Україну, у тому числі в Луганськ і Донецьк», - зізнався Єфімов.

За його словами, добровольці пишуть йому заяву: «Прошу направити мене добровольцем для надання практичної допомоги народу Новоросії, який бореться за свободу».

«Разом із заявою людина заповнює анкету з даними - хто він, звідки, де служив, який військовий досвід … Після розгляду заявки проводимо співбесіду. Якщо людина нам підходить, я включаю його до складу групи на відправку. Всім таким людям видаємо «путівку добровольця». Саме добровольця, а не ополченця. Це офіційний папір з печаткою фонду, щоб нам не привʼязали потім найманство», - сказав він.

«З червня я відправив шість груп по 15-30 людей в Донецьк і дві групи по 30 осіб в Луганськ … спецназ і еліта їде в Донецьк. Козацтво і новачки, без бойового досвіду - в Луганськ», - сказав він.

«Відправляю не тільки я - цим також займаються організації афганців, чеченців. Повністю перекрити потік виїжджаючих добровольців, звичайно, не можна: кордон відкритий», - сказав він.

Єфімов сподівається, що зможе виплачувати зарплату російським бойовикам

«Зараз навіть є неофіційні нормативи по зарплаті. Як мені розповідали пятигорські козаки, платять: близько 60 - 90 тисяч рублів на місяць отримує рядовий склад, 120 - 150 тисяч старший склад. Зараз кажуть, до 240 тисяч зарплата зросла … Я вважаю, що треба людям платити. Все-таки вони ризикують життям. За допомогою зарплати можна залучати на війну професіоналів», - сказав він.

Відповідаючи на питання, як добровольці добираються на Донбас, Єфімов сказав: «У перший раз вони їхали під виглядом Червоного хреста. Отримували від місцевого відділення папери, що ми супровід. Коли доїхали, люди там залишилися. Їм дали зброю і поставили бойові завдання».

«Зараз так само вантажимо хлопців у машину з гуманітарною допомогою і відправляємо. Їдуть в середньому на місяць. Деякі у відпустку, деякі, ймовірно, заробити. Я їх прошу не говорити мені, скільки вони отримують, - мене це не хвилює», - сказав він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів

Дискусія 3

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук