Верховна Рада дозволила міжнародним структурам фінансувати Український культурний фонд

КультураК.С., 3 липня 20181130

Верховна Рада дозволила міжнародним структурам фінансувати Український культурний фонд. Парламентарі 230 голосами підтримали відповідний законопроект.

Прийнятий закон уточнює статус Українського культурного фонду як неприбуткової організації, здатної набувати цивільні права і обов’язки відповідно до цивільного законодавства.

Цим же законом запроваджуються загальні засади укладення договорів про надання фінансової допомоги (грантів) та створюється нормативна база для контролю з боку Фонду за виконанням умов грантів.

Цим же документом передбачається легітимізація внесків міжнародних та іноземних структур, як джерела формування коштів фонду. При цьому передбачається, що ніякі дії, правочини, договори або спільні рішення, вчинені за участю приватних осіб або державних органів, підприємств чи установ інших країн, не можуть мати наслідком отримання такими приватними особами або державними органами, підприємствами чи установами контролю за Українським культурним фондом, його діяльністю або діями Українського культурного фонду щодо реалізації конкретного проекту.

Нагадаємо, Український культурний фонд було створено у лютому 2017 року. За задумом, діяльність фонду стимулюватиме розробку і впровадження сучасних культурних і мистецьких проектів, сприятиме виробленню конкурентоспроможного на світовому ринку вітчизняного (національного) культурного продукту.

Деякі діячі культури називають цей закон революційним. На нього покладають надії насамперед у сфері створення прозоріших та раціональніших механізмів фінансування культури.

Важливим напрямом роботи фонду стане експертний відбір, фінансування та моніторинг виконання культурних і мистецьких проектів, реалізація яких забезпечуватиметься за підтримки фонду.

Серед основних завдань фонду також сприяння реалізації державної політики у сферах культури та мистецтв, збереженню, актуалізації та популяризації національного культурного надбання, підтримка реалізації міжнародних проектів, популяризація української культури та мистецтв, формування міжнародного позитивного іміджу України.

У законі про створення фонду йдеться про те, щоб фонд фінансувався коштом державного бюджету, добровільних внесків фізичних і юридичних осіб, у тому числі іноземних, інших джерел, не заборонених законодавством України.

Виконавчим директором Українського культурного фонду було обрано Юлію Федів. Головою фонду є дружина президента України Марина Порошенко.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук