Верховна Рада дозволила військовим розривати безстрокові контракти

Тепер військові, які підписали контракт на початку АТО, можуть звільнитись

Верховна Рада дозволила військовим розривати безстрокові контракти

Верховна Рада прийняла закон, який дозволяє військовим, які на початку АТО уклали контракти «до завершення особливого періоду» розірвати або укласти такі контракти заново. За відповідне рішення після декількох спроб проголосували 233 депутати.

Виступаючи перед голосуванням з трибуни, одна зі співавторів документу, депутат від «Батьківщини» Альона Шкрум заявила, що на фронті служать близько 20 тисяч людей, які на початку АТО уклали такі контракти і досі не можуть звільнитися.

«У нас наразі є з вами понад 20 тисяч військовослужбовців, які пішли під час першої хвилі мобілізації добровольцями в армію, уклали контракт на так званий строк до завершення особливого періоду, тобто до завершення АТО, тобто, фактично, безстроково. До сих пір вони служать в армії. Вони вже бачили неодноразово людей, які туди приходять на шість місяців, на 12 місяців, на 18 місяців. Всі інші мають право зупинити свої контракти… а ці інші 19 з лишнім тисяч людей не мають права цього зробити», – сказала вона, передає «Українська правда».

У свою чергу представник профільного комітету Тарас Пастух, виступаючи з трибуни, заявив, що цей закон обминув увагою військових, які у 2012-2013 роках уклали контракт на три роки.

«Наше законодавство передбачає, що з моменту настання особливого періоду дія таких контрактів автоматично продовжується. І ми вже маємо на сьогодні практику, коли військовослужбовці, котрі відслужили три роки, вже служать понаднормово більш ніж два роки», – сказав він.

У зв’язку з цим нардеп запропонував поправку про те, щоб після завершення контракту його дія продовжувалася на період до оголошення демобілізації, але не більше, ніж на 12 місяців. Ця поправка також була врахована при голосуванні.

Аби документ набув чинності, його ще мають підписати спікер парламенту і президент, крім того, документ має бути опублікованим у офіційних друкованих виданнях.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук