Верховна Рада посилила відповідальність роботодавців за звільнення мобілізованих

СуспільствоАндрій Стець, 3 листопада 20152530

Верховна Рада посилила відповідальність роботодавців за невиконання законодавства, що гарантує збереження робочих місць і заробітної плати співробітникам, яких призвали на військову службу.

За ухвалення в цілому законопроекту №2035а проголосували 234 депутати.

Зокрема за недотримання встановлених законом гарантій і пільг працівникам, які залучаються до виконання обов'язків, передбачених законами «Про військовий обов'язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу» та «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», каратимуть юридичних і фізичних осіб-підприємців штрафом у десятикратному розмірі мінімальної заробітної плати, встановленої законом на момент виявлення порушення за кожного працівника, щодо якого вчинено порушення.

Крім того, за порушення встановлених гарантій і пільг каратимуть посадових осіб підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та громадян-суб'єктів підприємницької діяльності штрафом від 50 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (один такий мінімум нині становить 17 гривень).

На думку авторів, реалізація норм законопроекту дозволить посилити соціальний захист працівників і реалізувати їхнє право на працю як під час, так і після проходження військової служби.

В пояснювальній записці зазначається, що відбуваються масові порушення закону, який спрямований на підвищення захисту трудових прав працівників, яким відповідно до законів України встановлені гарантії та пільги у разі, коли вони залучаються до виконання обов'язків, передбачених законами України «Про військовий обов'язок і військову службу», «Про альтернативну (невійськову) службу», «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію».

Нагадаємо, раніше президент Петро Порошенко підписав закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України з питань соціального захисту громадян України, які проходять військову службу під час особливого періоду». Закон збільшує з 12 до 18 місяців тривалість надання гарантій щодо збереження місця роботи.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук