Верховна Рада прийняла закон про державну службу

1 травня 2016 року в Україні почнеться реформа державної служби

Верховна Рада прийняла закон про державну службу

Верховна Рада прийняла закон про державну службу, за яким державні службовці будуть призначатися за конкурсом, а можливість міністрів впливати на кадрову політику міністерства обмежується.

За документ проголосував 261 депутат.

Документом, зокрема, заборонено вищим держслужбовцям бути членами політичних партій, а всім держслужбовцям – займати посади в керівництві партій і брати участь у передвиборній агітації.

Законопроектом також передбачено запровадження інституту державних секретарів у міністерствах, які організовуватимуть роботу апарату міністерств і будуть відповідати за призначення голів підвідомчих підприємств.

Також передбачається введення трьох категорій посад замість існуючих семи: «А» - вищий корпус держслужби, «Б» - керівники структурних підрозділів і «В» - решта держслужбовців. З 2018 року претендувати на отримання категорії «А» зможуть тільки чиновники, які володіють іноземною мовою, яка є офіційною в Раді Європи (англійська та французька).

Крім того, законопроектом передбачається створення комісії з питань вищого корпусу держслужби, склад якої затверджується Кабміном.

Згідно з пояснювальною запискою до законопроекту, документ розроблено відповідно до угоди з ЄС про фінансування Контракту для України з розбудови держави, відповідно до якої здійснюється підтримка реформ, зокрема реформування системи державного управління.

Законопроектом передбачається розмежування політичних та адміністративних посад, врегулювання статусу державного службовця, конкурсних процедур добору на державну службу, в тому числі на посади вищого корпусу, гарантування рівного доступу до державної служби, поєднання системи винагород з оцінкою роботи, посилення персональної відповідальності за виконання обов’язків, створення умов прозорої діяльності державних органів та гідної оплати їхньої праці.

Представляючи закон, член парламентського комітету з питань державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування Альона Шкрум, пояснила: «Ми зберегли баланс незалежності державної служби та відсутності впливу політики на державну службу. Комітет грунтовно опрацював сферу дії закону, розділення політичних посад державної служби, посади і функції органів із обслуговуванню та патронатної служби».

Законом встановлено, що на держслужбу не зможе поступити людина, яка досягла 65-річного віку, повідомляє «Інтерфакс-Україна».

В законі зазначено, що українській мові надано статус мови офіційного спілкування посадових осіб державних органів та органів місцевого самоврядування, під час виконання посадових обов’язків, а також це мова діловодства і документації цих органів та посадових осіб.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук