Верховна Рада прийняла закон про спецконфіскацію

Верховна Рада України прийняла в цілому закон про вдосконалення процедури арешту майна і інституту спеціальної конфіскації, який входить в так званий «безвізовий пакет» законів, необхідних для лібералізації Євросоюзом візового режиму для громадян України.

За відповідний президентський законопроект на засіданні в четвер проголосували 252 народних депутати.

Документ вносить зміни до ст. 96-2 Кримінального кодексу, згідно з якими спеціальна конфіскація – це примусове безоплатне вилучення за рішенням суду у власність держави грошей, цінностей, в тому числі коштів, які знаходяться на банківських рахунках або на зберіганні в банках, іншого майна особи, щодо якої призначено покарання у вигляді позбавлення волі не менше ніж на чотири роки за скоєння злочину, передбаченого низкою статей цього Кодексу, або злочину, скоєного посадовими особами державної влади чи місцевого самоврядування (з використанням службового становища) з отриманням економічної вигоди. Спеціальна конфіскація щодо третіх осіб може застосовуватися у випадках, передбачених Кримінальним кодексом.

Прийнятим законом народні депутати уточнили, на підставі яких рішень суду застосовується спеціальна конфіскація. Зокрема, вона застосовується на підставі обвинувального вироку суду, рішення суду про звільнення особи від кримінальної відповідальності, про застосування примусових заходів медичного характеру, про застосування примусових заходів виховного характеру.

У випадках, коли об'єктом спеціальної конфіскації є майно, вилучене з цивільного обороту, спецконфіскація може бути застосована на підставі рішення суду про закриття кримінального провадження за іншими обставинами.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук