Верховна Рада прийняла закон, який дозволить розпустити фракцію КПУ

Верховна Рада прийняла закон, який дозволить розпустити фракцію комуністів. За зміни до регламенту Верховної Ради щодо кількісного складу та припинення діяльності депутатських фракцій (груп) № 4307а в цілому проголосували 232 народних депутата.

Згідно з законом, кількість осіб у депутатській групі не може бути меншою, ніж кількість осіб у найменшій фракції, що сформована протягом першої сесії. Отже згідно з законом, депутатська фракція (група), склад якої став меншим від мінімальної кількості народних депутатів, через 15 днів після того як це сталося, оголошується головою Верховної Ради України розпущеною.

Найменшою фракцією Ради, створеною протягом першої сесії сьомого скликання, була фракція Комуністичної партії - 33 депутата, а станом на 22 липня у фракції КПУ залишилося 23 депутата.

«Я сьогодні направлю цей закон президенту і буду просити, щоб він його підписав», - сказав спікер Олександр Турчинов, зазначивши, що відразу після того, як закон буде підписаний, він оголосить про розпуск фракції КПУ у парламенті.

Раніше ZAXID.NET повідомляв, що 18 червня Олександр Турчинов доручив регламентному комітету вивчити інформацію про співпрацю комуністів з ЛНР і дати роз'яснення з цього приводу. Пізніше, 3 липня, народний депутат від фракції УДАР Сергій Каплін вніс на розгляд Верховної Ради законопроект, який дозволив би розпустити фракцію КПУ без рішення суду.

Між тим, 19 червня фракцію Компартії покинули народні депутати Ігор Калетник і Руслан Скарбовійчук, а 1 липня народні депутати Володимир Кудря, Олександр Зубчевський, Василь Самойленко, Олександр Голуб, Сергій Гончаров та Олександр Присяжнюк.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук