Верховна Рада проголосувала за зниження ПДВ на імпорт ліків

Оксана Панчишин, 10 квітня 201410130
Верховна Рада проголосувала за зниження ПДВ на імпорт ліків
фото УНІАН
Верховна Рада

Верховна Рада України з третьої спроби проголосувала за закон, відповідно до якого передбачається, зокрема, оподаткування за ставкою 7% ввезення на територію України лікарських засобів і виробів медичного призначення.

За відповідний закон (реєстраційний №4645) про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо усунення окремих неузгодженостей норм законодавства проголосували 229 народних депутатів із 294, зареєстрованих у сесійній залі.

Серед іншого закон передбачає:

збільшити ставку акцизного податку на транспортні засоби за кодом 8703 33 19 00 згідно із УКТЗЕД з 1,09 євро на 2,18 євро за 1 куб. см об'єму циліндрів двигуна, яка з технічних причин не була включена до Закону України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні»;

узгодити окремі норми Податкового кодексу України з нормами Митного кодексу України;

здійснити редакційну правку з метою усунення подвійного трактування норми стосовно оподаткування ПДВ операцій з постачання лікарських засобів та виробів медичного призначення за ставкою 7%. Зокрема, уточнити, що за ставкою 7% оподатковуються «операції з ввезення на митну територію України та постачання на митній території України» лікарських засобів і виробів медичного призначення;

запровадити обов’язкове оприлюднення списку платників ПДВ, які отримують відшкодування з Державного бюджету України;

призупинити у період до 1 липня 2014 року норми Податкового кодексу України про застосування ставки 5% для процентів для узгодження окремих норм щодо набрання чинності;

у зв'язку зі зміною Національним банком України порядку встановлення і використання офіційного курсу гривні до іноземних валют та курсу банківських металів (які набули чинності 4 квітня 2014 року), вносяться зміни до Податкового та Митного кодексів, якими встановлено норми щодо правил перерахунку іноземної валюти у валюту України при здійсненні митних формальностей та нарахуванні митних платежів.

Нагадаємо, що 9 квітня стало відомо, що ввезення імпортних ліків в Україну призупинено через невирішеність питання розміру сплати ПДВ під час експорту цієї продукції.

А раніше Міндоходів оприлюднило роз'яснення щодо прийнятого ВР 27 березня закону про запобігання фінансовій катастрофі в Україні, згідно з яким обкладання ПДВ на лікарські засоби при ввезенні їх на митну територію України здійснюється на загальних підставах за ставкою 20%, а не 7%, як передбачено законом України «Про запобігання фінансової катастрофи та створення передумов для економічного зростання в Україні».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук