Верховна Рада розгляне «антиколомойський закон» за спецпроцедурою

До законопроекту про регулювання банків нардепи подали рекордну кількість правок – понад 16 тисяч

ЕкономікаАнна Журба, 30 квітня5060
На попередньому засіданні депутати підтримали зміни до регламенту, які обмежують кількість правок до законопроектів

Верховна Рада під час позачергового пленарного засідання підтримала застосування спеціальної процедури при розгляді в другому читанні так званого «антиколомойського» законопроекту про регулювання банків. За відповідне рішення проголосували 255 народних депутатів.

Нагадаємо, Верховна Рада підтримала зміну регламенту розгляду законопроектів для протидії «парламентського спаму» після того, як депутати подали понад 16 тисяч правок до «антиколомойського» закону. Вони передбачають особливу процедуру розгляду законопроектів, які мають понад 500 правок або більше правок, ніж є пунктів законопроекту, у 5 разів.

Процедура означає, що кожна фракція і група може наполягати на розгляді 5 поправок, неврахованих комітетом, а позафракційний депутат – на розгляді однієї такої поправки. Після цього профільному комітету дається два дні, щоб підготувати нову порівняльну таблицю. Під час розгляду законопроекту на подання кожної поправки дається до двох хвилин.

Зміни до регламенту намагалися скасувати троє нардепів, проте їхні постанови Рада не підтримала.

Додамо, що ухвалення закону про регулювання банків разом із ухваленням закону про відкриття ринку землі є умовою для отримання фінансової допомоги від Міжнародного валютного фонду. Завдяки спецпроцедурі його можуть розглянути за один-два тижні.

Нагадаємо, що раніше депутати майже два місяці розглядали більше 4 тисяч правок до закону про відкриття ринку землі.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук