Зеленський підписав закон про відкриття ринку землі

Тепер для набуття чинності закону потрібна лише його офіційна публікація

ЕкономікаАнна Журба, 28 квітня5720

Президент України Володимир Зеленський 28 квітня підписав закон про відкриття ринку земель сільськогосподарського призначення, який Верховна Рада ухвалила 31 березня.

«Це історичний момент для всіх українців і для мене особисто. Україна чекала на цей закон з часу здобуття незалежності. Це була нелегка боротьба. Але ми знали, що робимо це для українців»,процитував Зеленського Офіс президента.

Згідно з законом, ринок землі відкриють з 1 липня 2021 року. Протягом перших двох років землю зможуть купувати тільки фізичні особи-громадяни України і не більш як 100 гектарів в одні руки. Для юридичних осіб ринок землі має запрацювати з 2024 року. Для них – не більше ніж 10 тис. гектарів в одні руки.

Після ухвалення закону в другому читанні його підписання спікером парламенту та президентом заблокували постановами про скасування результатів голосування 13 нардепів. 13 квітня Верховна Рада під час позачергового засідання усі 13 постанов відхилила, того ж дня спікер Дмитро Разумков підписав документ та скерував його на підпис Володимиру Зеленському.

Додамо, що мораторій на продаж сільськогосподарської землі діє в Україні з 2002 року. Власники земельних паїв не можуть вільно розпоряджатися ними, тому єдиним способом передачі землі для користування іншим особам є укладання договору оренди. Міжнародні фінансові партнери України, експерти та уряд вважають, що за цей час в Україні сформувався тіньовий ринок землі, на якому активно використовують корупційні схеми, а відсутність конкуренції призвела до падіння орендної плати.

Раніше ЄСПЛ зобов'язав Україну надати власникам сільгоспземель право вільно ними розпоряджатися, оскільки ця заборона порушує Європейську конвенцію з прав людини.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук