Верховна Рада розширила права українських дітей

Парламент ратифікував документ, що дозволяє дітям звертатися до комітету ООН з приводу порушення їхніх прав

Верховна Рада ухвалила Закон України «Про ратифікацію Факультативного протоколу до Конвенції про права дитини щодо процедури повідомлень».

За відповідний закон проголосували 244 із 350 народних депутатів, зареєстрованих в сесійній залі.

Факультативний протокол до Конвенції про права дитини було прийнято резолюцією Генеральної асамблеї ООН 19 грудня 2011 року.

Міністр соціальної політики України Павло Розенко зазначив на засіданні ВР, що це один з основоположних документів, які захищають і посилюють права дитини. За його словами, протокол забезпечує можливість дітям або їхнім представникам подавати до Комітету ООН з прав дитини індивідуальні повідомлення, в яких стверджується, що діти стали жертвами порушення державою-учасницею будь-якого із прав, передбаченого Конвенцією про права дитини і факультативними протоколами до неї.

«Найголовніше, що Факультативний протокол підтверджує і визначає статус дитини як суб’єкта права», – наголосив міністр.

При цьому він зазначив, що, враховуючи складну ситуацію, яка виникла у зв’язку з тимчасовою окупацією частини території України, Факультативний протокол пропонується схвалити з певним уточненням щодо неконтрольованої українською владою території України, «де, на жаль, обмежені права дитини», а українська влада не може гарантувати там виконання цього протоколу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук