Верховна Рада скасувала регулярне підтвердження каліцтва

Верховна Рада України затвердила зміни у діяльності комісій медико-соціальних експертиз  (МСЕК) та проведення даних експертиз. Йдеться про комісії, які визначали групи інвалідності для людей з анатомічними дефектами. Відтепер, людині без ніг чи без нирки не потрібно буде періодично проходити огляди для підтвердження інвалідності

Закон «Про внесення змін до деяких законів України щодо окремих питань проведення медико-соціальної експертизи» передбачає встановлення відповідної групи інвалідності без зазначення терміну повторного огляду для людей, які мають анатомічні дефекти чи необоротні порушення функцій органів і систем організму.

Як розповів ZAXID.NET Володимир Решота, головний лікар Львівського обласного центру медико-соціальної експертизи, і раніше підтверджувати анатомічні дефекти для інвалідів 3 групи не було потрібно щороку. Проте існувала практика, коли людині, наприклад, після ампутації ноги, призначали 2 групу інвалідності, для того щоб вона адаптувалась до нового стану. А пізніше призначали вже 3 групу.

Згідно з новим законодавством, повторний медичний огляд може проводитись з метою підвищення групи інвалідності. На підставі особистої заяви інваліда, його законних представників у разі настання змін у стані здоров'я і працездатності інваліда, або за рішенням суду.  

Порядок та умови надання відповідної групи інвалідності особам, які мають анатомічні дефекти, стійки необоротні порушення функцій органів і систем організму, їхній вичерпний перелік та перелік інших станів і захворювань, при яких відповідна група інвалідності встановлюється без зазначення строку повторного огляду, затверджуватиметься на рівні Кабінету Міністрів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук