Верховна Рада спростить процедуру отримання громадянства іноземними добровольцями ООС

Законопроект повинен скасувати вимогу про обов’язкове попереднє проживання на території України протягом п’яти років для учасників ООС.

СуспільствоЮрій Братюк, 2 жовтня 20181120

У вівторок, 2 жовтня, Верховна Рада підтримала законопроект про спрощення процедури надання громадянства іноземцям, які брали участь у захисті територіальної цілісності України. За відповідний проект проголосували 252 народні обранці.

Автор законопроекту Андрій Білецький розповів виданню LB.ua, що зараз процедура отримання громадянства вимагає від іноземців-добровольців повернутися до своєї країни і отримати там довідку про відсутність судимостей. Законопроект повинен скасувати цю процедуру, як і вимогу про обов’язкове попереднє проживання на території України протягом п’яти років.

Доказом участі кандидата на отримання громадянства буде довідка від Міноборони, або командира підрозділу, задіяного в ООС. Автор законопроекту також уточнив, що під «захистом територіальної цілісності України» він мав на увазі будь-яку допомогу ЗСУ в зоні проведення ООС, в тому числі волонтерську та інструкторську діяльність.

Нагадаємо, що 20 вересня біля будівлі Верховної Ради під час проведення акції протесту відбулися сутички між активістами та правоохоронцями. В акції брали участь представники партій «Національний корпус», «Свобода», добровольчого батальйону «Азов» і організації «Національні дружини». Також, під час акції протесту, кілька громадян Білорусі прикували себе кайданками до огорожі, вимагаючи надати їм український паспорт і розпустити спеціальну комісію з питань надання громадянства.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук