Верховна Рада ухвалила «антиколомойський» закон

За закон, який не дозволить повернути «ПриватБанк» Коломойському з Боголюбовим, проголосували 270 народних депутатів

Верховна Рада в середу прийняла необхідний для укладення нової програми з Міжнародним валютним фондом (МВФ) закон про вдосконалення механізмів регулювання банківської діяльності у другому читанні та в цілому (так званий «антиколомойський» закон). Законопроект підтримали 270 народних депутатів при мінімально необхідному мінімумі в 226 голосів.

Розгляд документа відбувся за особливою процедурою. Підтримати його ухвалення прийшов президент Володимир Зеленський.

До другого читання народні депутати подали 16,5 тис. Поправок, з яких профільний комітет парламенту запропонував повністю врахувати 186.

Закон, зокрема, встановлює неможливість повернення неплатоспроможних банків колишнім власникам. За це його назвали «антиколомойським», бо він перешкодить олігарху Ігореві Коломойському повернути «ПриватБанк», який держава націоналізувала 18 грудня 2016 року.

Закон передбачає, що власники й колишні власники банку, інтереси яких були порушені через виведення фінустанови з ринку, можуть отримати відшкодування збитку лише грошима. При цьому визнання незаконним рішення про виведення банку з ринку не може бути підставою для його скасування.

Як пише «Економічна правда», З 2014 року Нацбанк вивів з ринку 104 банки. У пояснювальній записці до законопроекту йшлося, що деякі банки, використовуючи недосконалу судову систему, намагаються знову повернутись на ринок, що створює системні ризики для фінансової стабільності.

Закон внесе статтю 266-1 до Кодексу адміністративного судочинства, в якій йтиметься, що рішення суду не може стати підставою для повернення банку його екс-власникам. Також рішення суду не відновлює становища банку, яке існувало до прийняття рішення про ліквідацію чи відкликання ліцензії і не може бути причиною для скасування рішення про його ліквідацію.

Ухвалення закону є останньою з попередніх умов для укладення нової угоди з МВФ. До другого читання до нього було подано 16572 поправки, що стало абсолютним рекордом в історії українського парламентаризму.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук