Верховна Рада ухвалила за основу новий закон про реабілітацію жертв радянських репресій

За нього проголосували 245 народних депутатів

Рада ухвалила проект закону, який передбачає відновлення прав жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917 - 1991 років. Його підтримали 245 депутатів, повідомило ТСН.

Згідно з пояснювальною запискою до «Проекту Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917 - 1991 років», він розроблений з метою відновлення прав осіб, які були засуджені у позасудовому порядку, а також засуджені за діяння, які не вважаються злочинами у цивілізованому суспільстві.

Законопроект вносить зміни до Закону України «Про реабілітацію жертв політичних репресій в Україні», а також інших законодавчих актів України у сфері реабілітації жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років для удосконалення процедури реабілітації та приведення її у відповідність до чинного законодавства України.

Зазначається, що старий закон не містить чітких визначень окремих термінів та понять, які вживаються у ньому та стосуються конкретних форм політичних репресій, мотивів політичних репресій, позасудових органів тощо.

«Відсутність таких визначень суттєво ускладнює процедуру прийняття рішень уповноваженими органами за результатами перегляду кримінальних справ радянського періоду, а у деяких випадках навіть створює умови для довільного тлумачення окремих норм Закону, що призводить до порушення прав та охоронюваних законом інтересів жертв політичних репресій», – зазначено у пояснювальній записці.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук