Верховна Рада ухвалила закон про порядок встановлення лічильників на газ

Термін встановлення індивідуальних лічильників газу продовжений з 1 січня 2018 до 1 січня 2021 року

ЕкономікаВолодимир Пиріг, 21 грудня 201744570
Верховна Рада ухвалила закон про порядок встановлення лічильників на газ

Газорозподільчі компанії зможуть встановлювати загальнобудинкові лічильники природного газу лише за згоди співвласників багатоквартирного будинку. відповідні правки до закону «Про забезпечення комерційного обліку природного газу» про порядок встановлення лічильників споживачам природного газу внесла Верховна Рада на своєму засіданні в четвер, 21 грудня. Рішення підтримали 325 народних депутатів.

Крім того, ухвалений документ забороняє газовикам припиняти газопостачання в багатоквартирний будинок у разі ненадання співвласниками такого будинку згоди на встановлення загальнобудинкового лічильника. Зазначено, що газорозподільчі компанії зобов'язані забезпечити установку саме індивідуальних лічильників газу, а не загальнобудинкових, повідомило агентство «Інтерфакс-Україна».

Закон також передбачає можливість самостійного встановлення індивідуальних лічильників газу побутовими споживачами з подальшою компенсацією таких витрат за рахунок коштів, які вони сплачують за природний газ. Порядок такої компенсації буде встановлювати Кабмін.

Як зазначила народна депутатка Олена Бабак (фракція «Самопоміч»), кошти на установку індивідуальних лічильників, кількість яких оцінюється на рівні близько 3 млн, газорозподільні компанії повинні отримати з тарифу, тому для згладжування зростання тарифу термін встановлення індивідуальних лічильників газу продовжений з 1 січня 2018 до 1 січня 2021 року.

Під час голосування депутати внесли правку, що у разі установки індивідуального лічильника в 2018 році компенсація за нього повинна бути виділена протягом 12 місяців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук