У Кабміні роз’яснили нові правила обліку тепла і води
З набуттям чинності Закону України «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання» Кабінет міністрів надав роз’яснення, як обліковуватимуть тепло і воду згідно з новим законом. Про це повідомляється на сторінці урядового порталу у Facebook.
«Один із головних міфів – начебто закон дозволяє ігнорувати показання індивідуальних (квартирних) лічильників. Насправді, якщо говорити про багатоквартирні будинки, то закон виділяє два види вузлів обліку теплової енергії, холодної і гарячої води: вузол комерційного обліку (загальнобудинковий) і вузли розподільного обліку (квартирні)», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що вузол комерційного обліку потрібен для вимірювання обсягу всієї теплової енергії/води, спожитої у будівлі. Тобто, саме за показниками його приладів обліку визначатиметься, скільки всього теплової енергії чи води витратили всі споживачі в будівлі.
Цей обсяг необхідно «розподілити» між споживачами в будинку – тобто, визначити, хто скільки послуг спожив і скільки повинен за них заплатити. Саме для цього і використовуватимуться квартирні лічильники.
Також, як наголошується у повідомленні, закон передбачає такий базовий принцип розподілу: обсяг, визначений за допомогою загальнобудинкового вузла, буде розподілятися між споживачами пропорційно до показів квартирних лічильників.
Завдяки такому підходу нівелюється проблема «різниці в показниках» (різниця між сумою показників квартирних лічильників і будинкового внаслідок різного класу точності), а також проблема втрат внаслідок витоків води з внутрішньобудинкових мереж через їх незадовільний стан.
«Отже, закон і надалі передбачає використання показань квартирних лічильників при розрахунках за комунальні послуги», – наголошується в повідомленні.
Нагадаємо, Верховна Рада 22 червня 2017 року схвалила обов’язкове встановлення лічильників води і тепла.