Верховна Рада заборонила усі види рубок на території пралісів

Верховна Рада на засіданні у вівторок, 23 травня, заборонила заготівлю деревини і всі види рубок на території пралісів, відповідний законопроект в цілому підтримали 245 депутатів при мінімально необхідних 226.

Законопроект дає визначення пралісам як природним лісам, що не зазнали безпосереднього впливу людської діяльності під час свого розвитку, а також забороняє у пралісах заготівлю деревини, а також всі види рубок, у тому числі проведення санітарно-оздоровчих рубок, і видалення забрудненості.

Також, відповідно до законопроекту, у пралісах повинні проводитися заходи щодо їхнього відновлення, заходи щодо підвищення продуктивності й поліпшення якісного складу лісів.

Також забороняється будівництво споруд, прокладання шляхів, лінійних та інших об'єктів транспорту і зв'язку, випас худоби, промислова заготівля недеревних лісових продуктів, проїзд транспортних засобів, крім доріг загального користування і транспортних засобів оперативних і спеціальних служб, зазначає «Інтерфакс-Україна». Крім того, на території пралісів заборонено випас худоби.

Закон передбачає, що біля лісових пам'яток природи встановлюються охоронні зони, в яких також забороняються будь-які суцільні, в тому числі і санітарні, а також поступові рубки.

Закон був прийнятий згідно з рамковою конвенцією про охорону і стійкий розвиток Карпат.

Відповідно до законопроекту, порушення вимог з охорони пралісів, правил та інструкцій із відновлення, поліпшення стану та породного складу лісів, а також із використання ресурсів спілої деревини спричиняє накладення штрафу на громадян у розмірі від 500 до 1 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб - від 1 до 2 тис. неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук