Верховна Рада закликала країни Євросоюзу надати Україні безвізовий режим

СуспільствоВолодимир Пиріг, 16 листопада 20161450

Верховна Рада закликала членів Євросоюзу підтримати запровадження безвізового режиму для короткострокових поїздок громадян України до ЄС вже цього року.

Відповідну постанову № 5394 підтримав 261 депутат, повідомила «Українська правда».

У зверненні Україна закликала уряди держав-членів ЄС підтримати законодавчу пропозицію Єврокомісії щодо запровадження безвізового режиму для короткострокових поїздок громадян України до держав-членів Євросоюзу, а Європарламент і Раду ЄС – «ухвалити без подальших зволікань», до кінця 2016 року необхідні рішення про надання Євросоюзом безвізового режиму для громадян України.

Верховна Рада вказала на повне виконання Україною взятих на себе зобов’язань відповідно до Плану дій щодо лібералізації Євросоюзом візового режиму для України, зокрема в частині впровадження біометричних закордонних паспортів, тривалого виконання угоди про реадмісію осіб, ухвалення антидискримінаційного законодавства, законодавства про боротьбу з корупцією та результати його впровадження.

У постанові наголошується, що Після виконання визначених планом дій технічних критеріїв має бути запроваджено безвізовий режим для громадян України – «не повинно висуватися жодних додаткових критеріїв та передумов, а особливо таких, що виходять за межі відповідальності української сторони».

Депутати також переконані, що чинний режим поїздок громадян України до ЄС «штучно обмежує потенціал розвитку туризму, міжлюдських та ділових контактів між народами».

Як відомо, президент Європейського парламенту Мартін Шульц 15 листопада заявив, що Європарламент готовий до голосування за безвізовий режим для України.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук