Верховна Рада закликала світ визнати Голодомор геноцидом

Верховна Рада України ухвалила постанову про звернення до демократичних держав світу щодо визнання Голодомору 1932-1933 років в Україні злочином геноциду українського народу, за відповідну постанову проголосували 233 депутати.

Авторами постанови є депутати Микола Княжицький, Ганна Гопко та Вікторія Сюмар. За словами Княжицького, документ не лише узгоджений з МЗС, а і винесений на проханням Міністерством закордонних справ, яке просило прийняти документ, щоб дати директиви послам для активізації визнання Голодомору геноцидом.

«Верховна Рада звертається до держав світу визнати Голодомор 1932-1933 років в Україні злочином геноциду Українського народу», – йдеться в заяві, повідомила «Українська правда».

«Наша спільна пам’ять про злочини минулого є запорукою їх не повторення у майбутньому!» – наголошується в прийнятому парламентом зверненні.

«Керівництво СРСР блокувало будь-яку інформацію про реальну ситуацію в Україні. Воно свідомо дезорієнтувало світову громадськість. Проте деякі іноземні журналісти, які побували в оточеній залізною завісою й охопленій голодом Україні, зуміли своїми публікаціями донести світові правду про злочин убивства мільйонів людей. «Ми їх сьогодні називаємо Людьми правди. Це журналісти, громадські діячі, митці, політики демократичного світу і звичайні українські селяни. Одні публікували статті в вільній пресі, інші – описували побачене й пережите у щоденниках чи просто фотографували той жах, що відбувався навколо. Через багато років ця інформація стала однією з причин краху комуністичного режиму, на руїнах якого постала незалежна Україна. Сьогодні Україна знову стала жертвою агресії сталінських послідовників із Кремля. Україна протистоїть не лише агресії зі сходу, але й масштабній інформаційній навалі, опертій на брехню.

Агресор знову вибудовує стіну пропаганди, щоб приховати свої злочини. І сьогодні, як і вісім десятків років тому Україна потребує слова правди, щоб світ знав», – наголосила Верховна Рада у своєму зверненні.

Крім того, ВР висловила глибоку подяку усім тим, хто проривав вибудовану комуністичним тоталітарним режимом залізну завісу пропаганди і брехні, усім тим, хто зберігав пам’ять про трагедію, яку пережив Український народ і усім тим, хто по крупинках відновлював правду про Голодомор.

Верховна Рада України також висловила подяку усім державам світу, які сьогодні підтримують нашу державу у протистоянні із агресором, висловила подяку усім, хто сьогодні доносить правду про події в Україні до світової громадськості.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук