Верховна рада зобов'язала чиновників декларувати майно, яким вони користуються

Депутати прийняли законопроект, який зобов'язує чиновників декларувати майно, що вони ним фактично користуються

Верховна Рада України підтримала у першому читанні законопроект № 2879 «Про внесення змін до статті 46 закону України «Про запобігання корупції» (щодо обсягу декларованої інформації особами, уповноваженими на виконання функцій держави або місцевого самоврядування)».

За відповідне рішення проголосували 259 нардепів при 226 мінімально необхідному, пише «РБК-Україна».

Цей проект закону входить в пакет законопроектів, які Україна має ухвалити для отримання другого траншу кредиту МВФ.

Законопроект пропонує, щоб чиновники найвищого рангу у своїх деклараціях про майновий стан і доходи вказували не тільки майно, які вони на себе оформили, але й те майно, яким вони реально користуються.

«Маленька перемога – ухвалено антикорупційний законопроект №2879, який ускладнить життя казнокрадам - обов’язкове для чиновників декларування майна, яке не лише у власності але й у користуванні», - повідомляється на офіційній сторінці Об'єднання «Самопоміч» у Facebook.

Згідно з законом, встановлюється обов'язок осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, серед іншого, вказувати в декларації за минулий рік інформацію про кошти та інші активи (що знаходяться як в Україні так і за кордоном), бенефіціарними власниками (контролерами) яких є вони та/або члени їх сімей (пункт 13 частини 1 статті 46 Закону у редакції проекту).

«Щоб зняти застереження, я зараз хочу під стенограму дати примітку до пункту 13, що надається визначення що таке «здійснення інтересу декларанта». Воно полягає у можливості здійснення права володіння, користування, розпорядження майна на постійній основі протягом 6 місяців звітного року, за який подається декларація. Прошу з цією приміткою проголосувати в цілому... Треба, щоб чиновники уже за цей звітний рік подавали відповідні декларації», - заяви міністр юстиції України Павло Петренко у сесійній залі парламенту під час представлення цього законопроекту.

Нагадаємо, також Верховна Рада хоче відстрочити складання декларації про доходи мобілізованим держслужбовцям.

Зазначимо, що Президент України Петро Порошенко пояснив, за рахунок чого його дохід у 2014 році збільшився у 7 разів.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук