Верховний Суд визнав законною відмову ЦВК у реєстрації Шарія кандидатом на виборах

Анатолій Шарій виїхав за межі України у 2012 році та з того часу проживає закордоном

Верховний Суд України визнав законним рішення Центральної виборчої комісії про скасування реєстрації блогера Анатолія Шарія кандидатом у народні депутати. Про це йдеться у повідомленні на сайті суду.

Таке рішення Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду ухвалив у результаті перегляду в апеляційному порядку справи за позовом Шарія та політичної партії «Партія Шарія» до ЦВК.

«Суд першої інстанції, приймаючи рішення про відмову в задоволенні позову, виходив з того, що підставою для вирішення питання щодо скасування реєстрації позивача кандидатом у депутати є лист СБУ, в якому була зазначена додаткова інформація щодо останнього місця проживання Шарія А.А., а саме те, що позивач 24 січня 2012 року виїхав за межі України та після цього на територію України не в'їжджав. Верховний Суд погодився з цим рішенням», - йдеться в повідомленні.

Колегія суддів наголосила, що зазначені обставини в сукупності з іншою, викладеною в листі СБУ інформацією, а також відсутністю документів про проживання позивача на території України не підтверджують встановленого цензу осілості для участі у виборах.

«Як встановив суд першої інстанції, ЦВК при вирішенні питання про ухвалення оскаржуваного рішення правомірно використала зміст отриманої інформації як офіційної, зазначеної в листі СБУ», - додали в суді.

Наголошується, що чинним законодавством ЦВК не наділено повноваженнями перевіряти отриману від правоохоронних органів інформацію чи встановлювати правомірність дій правоохоронних органів щодо дотримання законодавства при збиранні, виготовленні та поширенні інформації.

Як повідомлялось раніше, Центральна виборча комісія вирішила скасувати реєстрацію кандидатів у Раду блогера Анатолія Шарія.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук