Веслувальниця Людмила Лузан здобула для України ще одну олімпійську бронзу

Також у Людмили Лузан є шанс здобути ще одну медаль на цьогорічних Олімпійських іграх

07:47, 5 серпня 2021

24-річна веслувальниця з Івано-Франківська Людмила Лузан здобула бронзу у веслуванні на байдарках і каное на Олімпіаді-2020 у Токіо. На змаганнях вранці в четвер, 5 серпня, вона фінішувала третьою у дисципліні каное-одиночка на 200-метровій дистанції з результатом 47,034 секунди, обійшовши на 0,08 секунди польську спортсменку і чинну чемпіонку Європи Дороту Боровську.

Золоту медаль завоювала американка Невін Харрісон, другою прийшла до фінішу Лоренс Вінсент-Ляпонт з Канади. Жіноча програма у каное-спринті є дебютною у програмі на Олімпійських Іграх у Токіо.

Для України це вже 12 медаль на Олімпіаді в Токіо. Раніше бронзовими призерами стали дзюдоїстка Дар'я Білодід, шпажист Ігор Рейзлін, стрільці Олена Костевич та Олег Омельчук, тенісистка Еліна Світоліна, борчині Алла Черкасова та Ірина Коляденко, Марта Фєдіна та Анастасія Савчук в артистичному плаванні та плавець Михайло Романчук, який також здобув і срібну медаль. Ще одне срібло здобув борець Парвіз Насібов, а золото – борець Жан Беленюк.

Зазначимо, у Людмили є можливість здобути ще одну олімпійську нагороду. 6 серпня веслувальниця у парі з Анастасією Четверіковою візьме участь у кваліфікаційному запливі каное-двійки на 500 м. Фінальні змагання відбудуться 7 серпня.

Хто така Людмила Лузан

Людмила Лузан народилася 27 березня 1997 року в Івано-Франківську. Вихованка івано-франківського веслувального клубу «Альбатрос». Перший тренер – Сергій Батуманкоєв, багаторічний тренер збірної команди Івано-Франківської області з веслування. Зараз Людмила тренується у Миколи Мацпури та представляє спортивний клуб «Гірник» з Горішніх Плавнів Полтавської області).

До 14 років Людмила Лузан займалася спортивною гімнастикою, на яку батьки відправили дівчинку у 4 роки. Але після чергової травми і за відсутності значних успіхів вирішила змінити вид спорту. Тоді брат запропонував спробувати себе у веслуванні. І Сергій Батуманкоєв з першого заняття розгледів у дівчини талант.

Через три місяці занять Людмила Лузан поїхала на перші свої Всеукраїнські змагання і посіла 5 місце, хоча вже тоді розраховувала на перемогу. Попрацювали ще рік: спортсменка виграла юнацький чемпіонат України. Ще за два роки веслувальниця виграла чемпіонат Європи серед юніорів, стала третьою на чемпіонаті світу, а потім стала срібною призеркою юнацьких Олімпійських ігор 2014 року, що проходили в Китаї.

Найвагомішим досягненням у дорослому спорті є перемога на етапі Кубку світу 2020 у Сегеді. Також Людмила здобула дві срібні та шість бронзових нагород на етапах Кубка світу, починаючи з 2016 року.