Вибори на Донбасі неможливі до повного виконання Росією Мінських домовленостей, – Хміль

Фракція «Народний фронт» не допустить голосування за закон про проведення виборів на тимчасово окупованих територіях до повного та беззастережного виконання Російською Федерацією Мінських домовленостей.

Про це заявив представник фракції «Народний фронт» Михайло Хміль, відповідаючи на запитання журналістів.

«Ми не бачимо доцільності і будь-якої політичної логіки проведення зараз виборів на Донбасі. Навпаки, враховуючи те загострення військових дій, яке має місце зараз на сході (за останні шість днів 13 українських бійців загинуло, 59 поранено), говорити навіть теоретично про проведення виборів на тимчасово окупованих територіях є недоцільно і не на часі», – наголосив він.

При цьому представник фракції «Народний фронт» пояснив, за яких умов «можуть лише початися розмови про теоретичну можливість виборів на тимчасово окупованих територіях».

«Це може статися за кількох необхідних умов: повне і беззастережне виведення усіх військових формувань Російської Федерації, які є на тимчасово окупованих територіях України; повне складення зброї бойовиками-сепаратистами; повне відновлення контролю над українською частиною кордону між Україною і Росією; відновлення повною мірою дії законодавства України на тих територіях, які зараз є тимчасово окупованими; встановлення на території всього Донбасу влади, яку зараз здійснюють військово-цивільні адміністрації на неокупованих територіях», – пояснив народний депутат.

У той же час Михайло Хміль зауважив, що, враховуючи дані розвідки про загострення військових дій на Донбасі, «зараз треба думати, яким чином зупинити ворога, а не про те, яким чином провести там вибори».

Більше того, народний депутат виключив можливість розгляду Верховною Радою питання про вибори на Донбасі найближчим часом.

«Поки «Народний фронт» є в складі цієї Верховної Ради, в даній ситуації ми не допустимо голосування за закон про проведення виборів (на тимчасово окупованих територіях. – Ред)», – заявив він.

На думку Хміля, вибори на Донбасі в нинішніх умовах «призведуть до легалізації бойовиків, на руках яких кров, які знущаються над нашими воїнами, нашою ідеологією та законодавством».

Крім того, він переконаний, що розмови про проведення виборів на тимчасово окупованих територіях підігріваються ззовні.

«Безумовно, що це підігрівається ззовні. Також можна бачити синусоїдні коливання активності «п’ятої колони» в Україні, того ж Опозиційного блоку та інших політичних сил, які йому підіграють. Вони просто виконують політичне замовлення самого Кремля», – підкреслив Михайло Хміль.

Він також зазначив, що «п’ята колона» буде не лише піднімати питання виборів на Донбасі, але й вдаватися до таких провокаційних акцій, як «фейкова хресна хода» правовірних Московського патріархату, яка, насправді, є чітко інспірованою московськими адептами акцією, скерованою на розхитування політичної ситуації в країні і нічого більшого».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук