Вибори президента Молдови відклали

СвітВолодимир Балита, 15 листопада 20110
Вибори президента Молдови відклали

Вибори президента Молдови, заплановані на 18 листопада, не відбудуться через відсутність зареєстрованих кандидатів. Про це заявив прем'єр-міністр Молдови, голова Ліберально-демократичної партії Влад Філат.

Після консультацій правлячого альянсу "За європейську інтеграцію" з трьома депутатами, які вийшли з партії комуністів і заявили про готовність брати участь у виборах президента, Філат сказав, що "не вдалося дійти компромісу".

"Троє депутатів наполягають на реєстрації незалежного кандидата або депутата, екс-прем'єра Зінаїди Гречаної. В той же час партії альянсу "За європейську інтеграцію" наполягають на кандидатурі голову Демократичної партії в.о. президента Маріана Лупу. У цій ситуації було прийнято рішення не висувати нікого кандидатом на пост президента", - сказав Філат.

Він роз'яснив, що депутати визнали недоцільним висувати кандидата на пост президента, не заручившись підтримкою для його обрання 61 депутата парламенту.

"Немає сенсу висувати кандидата в цій ситуації. Перший тур виборів, очевидно, не відбудеться. Потім почнеться процедура наново. Ще є час для того, щоб дійти компромісу", - сказав Філат.

Незалежний депутат Ігор Додон висловив жаль, що партії альянсу "За європейську інтеграцію" не погодилися з висуненням незалежного кандидата.

"Ми спочатку заявили про готовність брати участь у виборах президента, але не голосувати за кандидата альянсу "За європейську інтеграцію". Мені дуже шкода, що лідери наполягають на своєму кандидатові. Ми не маємо наміру своїми голосами приводити до влади когось з лідерів альянсу", - сказав Додон.

Вибори президента Молдови в парламенті були призначені на 18 листопада. Термін реєстрації кандидатів збіг 14 листопада опівночі. Якщо кандидат у президенти не зареєстрований, передбачена друга спроба. Якщо ж президент не буде обраний, нинішній парламент підлягає розпуску, і відбудуться дострокові вибори.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук