Відомі українські письменники напишуть есе про Франка

4 липня 201313012
Відомі українські письменники напишуть есе про Франка
фото varianty.net
«Франко. Місія»

З 19 по 28 липня на Львівщині проходитиме Міжнародний фестиваль мистецтв «Франко. Місія». Це – добровільне об’єднання двох популярних фестивалів задля створення різножанрового мистецького руху.

Фестиваль складатиметься із трьох частин:19-21 липня – на традиційному місці «ФортМісії» - фортах Першої світової війни у с. Поповичі, недалеко від українсько-польського кордону.22-25 липня – мандрівка галицькими містечками від Поповичів до Нагуєвичів.26-28 липня – у рідному селі Івана Франка Нагуєвичах, де торік відбувався «Франко Фест».

На «Франко. Місії» відвідувачі зможуть послухати музику під відкритим небом, відвідати виставки малярства та світлин, театральні вистави, літературні зустрічі, лекції, дискусії, перформанси, виступи електронних та експериментальних проектів, дебюти на «OFF сцені» та інші заходи.

Крім того, на фестивалі буде більш, ніж півсотні музичних гуртів з України, Польщі, США, Канади, Німеччини, Азербайджану, Грузії, Чехії, Сербії, понад сорок письменників, театральні колективи та митці. Обов’язковою умовою для всіх музикантів є виконання пісень на вірші Івана Франка. Тож тут Франко звучатиме десятьма мовами. Велика частина перекладів була зроблена спеціально для «Франко. Місії».

Звучатиме так звана Музика ночі – виступи гуртів, що виконують спокійну та інтелектуальну музику в нічний час, після виступу хедлайнерів.

Оскільки одною з основних ідей фестивалю є переосмислення творчості та постаті Івана Франка, тож «Франко.Місія» ініціює написання есе про Франка відомими українськими письменниками. Збірник есе  буде представлений на завершальній частині фестивалю.

Організатори запропонують публіці «Франко.Місії» здійснити мандрівку до руїн палацу Шептицьких (палац Марса) та Народного дому у Судовій Вишні, палацу Фредрів-Шептицьких, відвідати Ратушу та Будинок камерної та органної музики (костелі св. Станіслава) у Самборі, літературні акції з Галиною Пагутяк у Добромилі (модератор – Місько Барбара), концерт у подвір’ї Дрогобицької Ратуші та лекції у віллі Яроша.

Ідея мандрівки виникла не лише через перетікання одного фестивалю в інший, а через бажання відкрити для людей важливі для історії Галичини місця.

«Унікальність цього мистецького руху полягає в тому, що це – фестиваль з ідеєю, - сказав прес-секретар МО «Дзиґа» Юрко Вовкогон. - Не важко організувати великий фестиваль. Важко організувати великий фестиваль з ідеєю і бути відповідальним за цю ідею. Адже в процесі організації ти спілкуватимешся як з творчими особистостями, так і з людьми, яким байдужі усі ідеї».

Найголовнішим завданням «Франко.Місії» організатори вважають об’єднання людей навколо української культури та мистецтва.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія 2

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук