Вихованці Львівської музичної академії стали фіналістами королівського конкурсу в Бельгії

КультураРоман Ганкевич, 13 травня 20183540
Вихованці професора Львівської консерваторії Петра Ончула

У Бельгії молоді виконавці з України стали фіналістами та лауреатами мистецького конкурсу ім. Королеви Єлизавети. Про це повідомляє «Укрінформ».

Як повідомила Тамара Точицька, дружина надзвичайного і повноважного посла України у Королівстві Бельгія та представника України в ЄС Миколи Точицького, вперше в історії два виконавця з України стали лауреатами конкурсу в категорії співу.

Ними стали Данило Матвієнко (Донецьк) та Юрій Гадзецький (Львів). Обидва – баритони, вихованці професора Петра Ончула, який зараз викладає у Львівській Національній музичній академії.

Конкурс імені королеви Єлизавети — конкурс академічних музикантів, що відбувається у Брюсселі з 1951 року. Названий на честь королеви Бельгії Єлизавети, що патронувала його створення. Конкурс уважається продовженням Конкурсу імені Ізаї, що проводився в 1937-1938 роках.

Спочатку конкурс проводився у трьох номінаціях раз на чотири роки, серед скрипалів, піаністів і композиторів. У 1951 року змагалися скрипалі, в 1952 році піаністи, а в 1953 році композитори, четвертий рік був вільний, а потім цикл починався заново. Надалі ця регулярність була порушена, а в 1988 році була додана четверта номінація — академічний вокал. Особливістю виконавських конкурсів є те, що в півфіналі й/або фіналі для виконання всім конкурсантам пропонується твір бельгійського композитора (часто — відібраний на загальнонаціональному конкурсі композиторів).

До слова, Юрій Гадзецький грав у нових виставах «Дон Жуан» і «Весілля Фігаро» представлених Львівським театром опери та балету спільно із Оперною студією Музичної академії у Львові. Прем'єра останньої вистави відбулася 15 червня 2016 року у Львівській опері. «Безумний день, або Весілля Фігаро» присвятили 260-річчю від дня народження Моцарта.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук