Вікіпедія втратила майже половину англійських авторів

СвітМарта Кривецька, 7 січня 201314132
Вікіпедія втратила майже половину англійських авторів

Найбільший у світі інформаційний веб-сайт втрачає англійських авторів через ускладнену процедуру створення статей і внесення правок. Охочих безкорисливо витрачати свій час і отримувати відмову в доступі стає все менше.

 

За даними дослідника Аарона Халфакера (Aaron Halfaker) з університету Міннесоти, у 2007 році англомовних авторів статей Вікіпедії налічувалося 56 тисяч, у 2012 році їх вже всього 35 тисяч. Причина, ймовірно, криється в ускладненій процедурі створення статей і внесення поправок у вже існуючі, зазначив Халфакер і його колеги-дослідники.

"Wikipedia переросла з енциклопедії, в якій кожен (користувач) міг внести поправки, в енциклопедію, де користувач повинен подолати байдужу стіну автоматичної відмови (зміни даних) і, як і раніше мати бажання добровільно жертвувати часом і енергією для редакції",- йдеться у статті дослідників. Це призводить до ситуації, коли найбільший у світі інформаційний веб-сайт втрачає англійських авторів і, як наслідок, втрачає свою можливість залишатися оперативними джерелом знань в онлайн режимі, йдеться у висновку доповіді.

Незважаючи на негативний висновок дослідників у доповіді, Wikipedia є найбільшою у світі онлайн-енциклопедією. Проект налічує більше 23 мільйонів статей 285 мовами світу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук