Викладачка львівського університету перемогла у всеукраїнському конкурсі есе про Франка

СуспільствоН.Т., 3 вересня 201621312
Викладачка львівського університету перемогла у всеукраїнському конкурсі есе про Франка

Доцент факультету журналістики Львівського національного університету ім. І. Франка Галина Яценко перемогла у конкурсі есе «Мій Франко».

Як повідомила прес-служба університету, нагородження відбулося у день Франкового ювілею, 27 серпня, в Івано-Франківську.

Особливістю цього конкурсу стало те, що усі есе повинні були складатися зі 160 слів, що символізувало річницю уродин Івана Франка. За своє есе Галина Яценко отримала планшет.

Також, як повідомила прес-служба львівського університету, напередодні 160-ї річниці від дня народження Івана Франка викладачі Галина та Андрій Яценки разом зі студентами факультету журналістики видали збірник есе «Мій Франко».

Подаємо повністю текс есе Галини Яценко «Я з тої раси, що карку не гне!».

«Я живий! Я ще не вмер! Сто літ тому бренне тіло стало духом, що «рве до бою»! Духом, що досі витає над Україною! Я завжди був з Вами! Я з Вами вийшов на Майдан! Я змітав з облич нашого люду тінь страху, змивав покору, випалював вогнем надії рабське тавро! Я дивився безстрашно у вічі катів! Я стояв щитом перед видимою смертю! Я ні на п’ядь не відступив своєї території, я кував крицю серця новітніх Мойсеїв та підтримував багаття у їхніх очах!

Я на собі виносив тіла з аркану пекла, я на раменах колихав труни і сам лягав у них! Я лупав скалу відчуження! Я засівав своїми кістками поля Донбасу, поливав своєю кров’ю братські могили та висів на безіменних хрестах. Я своїм тілом захищав українську землю від наступу «багна гнилого між країв Європи». І лиш тоді Ви мене впізнали, бо я – один з-поміж Вас, бо, як і Ви, я «з тої раси, що карку не гне»! Бо я – Ваш... Іван Франко!»

Зазначимо, що конкурс «Мій Франко» проводиться щороку. Його незмінною умовою єте, аби кількість слів в есе була рівною кількості рокам, що минули з дня народження Івана Франка.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук