Винахід львів’ян – серед ста найкращих розробок світу

Марта Кривецька, 9 квітня 20130
Винахід львів’ян – серед ста найкращих розробок світу
фото lvivposter.com
Львівська політехніка

Один з найвпливовіших технічних експертів – американський журнал «Наука і дослідження» (R & D Magazine) - вніс винахід львів'ян поряд з роботами НАСА до списку 100 кращих розробок світу. Наукові співробітники Національного університету «Львівська політехніка» створили портативну та гнучку сонячну електростанцію – гібридну систему з сонячної батареї, суперконденсатора і електронного блоку.

«Гібридна система схожа на листковий пиріг: зверху сонячні батареї, а під ними – суперконденсатор, - розповів газеті "Факти" один з розробників, доктор фізико-математичних наук, професор кафедри фізики Львівської політехніки Григорій Ільчук. - Вона гнеться, кріпиться до чого завгодно. При цьому система ефективніша і значно дешевша від закордонних негнучких аналогів, набагато легша, «бере» і розсіяне світло, безпечніша екологічно. Сфера застосування величезна. Наприклад, освітить і обігріє туристичний намет, забезпечить енергією побутові прилади. Прикріплена до сумки, зарядить ваш мобільний телефон».

Розробку створили на замовлення іноземних інвесторів. «Вони дійсно вели себе дуже насторожено, - підтверджує Григорій Ільчук. - Спершу приїхали до Львова, ознайомилися з нашими розробками, патентами, лабораторіями, а вже потім заговорили про перший етап роботи - створення гнучкого суперконденсатора».

«Наш суперконденсатор, представлений тайванською стороною, мав приголомшливий успіх. Усі дивувалися: «Як, це розробила Україна?» Після чого співробітництво стало ще тіснішим. Пройшли другий етап - створення гібридної системи. Дружина пошила мені сумку, а на неї пришила суперконденсатор. З цією сумкою я пішов у Львові на виставку електроенергетичного обладнання. Показував багатьом, але ніхто не зацікавився. У Трускавці проходив міжнародний економічний форум - на нас нуль уваги. Те ж саме на форумі з енергозбереження. Але у Флориді (США) нас визнали. Це додало впевненості. А то ми вже засумнівалися: чи тим займаємося?» - Розповів третій учасник проекту, кандидат фізико-математичних наук Ігор Чернілевський.

Тим часом замовники отримали кілька патентів на цей винахід у Тайвані, Євросоюзі, США та Японії, заплативши 500 тисяч доларів. Текстильники починають виробництво гнучкої автономної системи енергозабезпечення, допрацьовують технологію, українці модифікують свою систему.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук