Вищий антикорупційний суд ухвалив перший вирок, покаравши суддю з Дніпра

Суддя Апеляційного суду Дніпропетровщини отримала штраф у 51 тис. грн через недекларування доходів

Вищий антикорупційний суд визнав винною колишню суддю Апеляційного суду Дніпропетровської області Надію Посунсю у неподанні декларацій про доходи. Це рішення стало першими вироком нового суду.

«Вищим антикорупційним судом оголошено обвинувальний вирок судді апеляційного суду Дніпропетровської області Надії Посунся за фактом неподання декларацій особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, передбаченої Законом України «Про запобігання корупції», – повідомила прес-служба Спеціальної антикорупційної прокуратури, яка представляла обвинувачення у справі.

Згідно з повідомленням, колегія антикорупційного суду повністю підтримала позицію прокуратури та визнала суддю винною у вчиненні злочину, передбаченого ст. 366-1 КК України. Суд призначив Посунсі покарання – 51 тис. грн штрафу з позбавленням права обіймати державні посади (окрім виборних) протягом року.

Згідно із ухвалами суду, нині вже екс-суддя у період, коли працювала суддею, не подала декларації за 2015 рік. Надія Посунся пояснювала неподання звітного документа своєю незгодою із нормами закону: вона подала паперову деларацію замість електронної. Жінка відмовилася від отримання ІПН і електронного цифрового підпису, оскільки вважає, що електронним носієм фактично підміняється її особистий підпис та ім’я.

Наразі обвинувачена має право оскаржити вирок в апеляції.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук