Вищий господарський суд повернув Львову одне з вкрадених за «Аферою століття» приміщень
У справі з’явились нові подробиці та дійові особи
Вищий господарський суд України повернув у комунальну власність Львова нежитлове приміщення площею 104,6 м2 на вул. Старознесенській, 194, яке разом із десятками інших об’єктів нерухомості було незаконно відчужене з комунальної власності Львова за так званою «Аферою століття». Про це повідомило антикорупційне видання «Наші гроші. Львів», посилаючись на постанову суду, опубліковану в єдиному державному реєстрі судових рішень.
З постанови Вищого господарського суду випливає, що у справі з’явились нові подробиці та дійові особи.
Як повідомляв ZAXID.NET, у листопаді 2016 року спеціалісти управління комунальної власності Львівської міськради виявили, що десятки комунальних приміщень за шахрайською схемою перейшли у приватні руки. Майно приватизували підприємиці Ірина Сандул та Людмила Малькова. Пізніше суд арештував 24 приміщення, включно із тим, що розташоване на вул. Старознесенській, 194. Нагадаємо також, що у червні працівники поліції затримали двох фігурантів цієї справи – обидва були проміжними ланками при перереєстрації майна, ще одного фігуранта афери оголосили у розшук. Пізніше одного з арештованих відпустили під заставу у розмірі 240 тис. грн. А в липні поліція провела обшуки у помешканнях та робочих кабінетах чиновників управління комунальної власності ЛМР, хоча ні Людмилі Мальковій, ні Ірині Сандул не було оголошено про підозру.
У постанові суду, на яку посилаються журналісти «НГ.Львів», сказано, що на приміщення площею 104,6 м2 на вул. Старознесенській, 194 претендувало ТОВ «Любава Шанс», яке і подало касаційну скаргу до Вищого господарського суду України. Кінцевими бенефіціарними власниками товариства є Зоряна Єзерська та Оксана Матіяш, остання також є директоркою фірми. Раніше ці жінки не фігурували у справі незаконної приватизації комунального майна.
Крім того, питання власності цього приміщення розглядали в господарських судах ще з 2014 року. Спочатку на нього претендувало львівське ТОВ «Зіронька», яке мотивувало право власності тим, що у 1996 році придбало його шляхом викупу в процесі зміни власності держпідприємства «Зіронька». Проте в суді з’ясувалось, що зміна власності не відбулась, як доказ – дане приміщення вже ТОВ «Зіронька» орендувало у міського управління комунальної власності, яке стало офіційним власником згідно з розпорядженням №306 Личаківської райадміністрації у 2006 році.
Відсутність права власності на приміщення не завадило ТОВ «Зіронька» у 2001 році продати його ПП «Папірус-М». Чи були справді передані гроші невідомо, але оцінка становила 105 тис. грн. В будь-якому випадку у 2014 році «Папірус-М» намагалось відстояти своє право власності паралельно у двох судових процесах. І якщо позов до «недобросовісного продавця» фірми «Зіронька» товариство програло, то позов до Личаківської адміністрації про скасування розпорядження – виграло. Однак пізніше апеляційний суд скасував це рішення, а за короткий проміжок часу «Папірус-М» віддало приміщення у статутний фонд фірми «Любава Шанс».
Варто зауважити, що власницею ПП «Папірус-М», яке було ліквідовано у жовтні 2017 року, була Оксана Матіяш, співвласниця та директорка ТОВ «Любава Шанс».
Юристам мерії вдалось довести і змову, і незаконне вилучення майна. В результаті суд визнав ТОВ «Любава Шанс» недобросовісним набувачем майна з огляду на «очевидну обізнаність про відсутність у «Папірус-М» (керівниками фірм є одна і та сама людина), як права власності на спірне нерухоме майно, так і законного права на його відчуження (передачу до статутного капіталу)».
Крім того, суд відзначив, що «процес вибуття спірного нерухомого майна з володіння територіальної громади міста Львова відбувався з порушенням вимог законодавства».