Вишивку і живопис поєднала львівська художниця Олеся Казнох

КультураМарічка Крижанівська, 29 листопада 2016, 16:46 612 1

Львівська художниця Олеся Казнох вирішила дослідити на полотні, звідки походять народні орнаменти. Поєднання живопису і вишивки мисткиня презентує на персональній виставці у галереї «Зелена канапа».

Олесю знають у Львові як кураторку виставок. Та за професією вона – художниця і кілька років тому вирішила повернутися до свого покликання. Спочатку створила серію «Моє ремесло», а далі взялася за іншу, де поєднала живопис із фрагменти вишивки.

За офіційною теорією, народні орнаменти люди взяли з природи. І саме цей процес запозичення надумала дослідити на полотні Олеся Казнох.

«Я захотіла зробити так, щоб показати, нібито, я – народний майстер, який спостерігає за природою і бачить у ній оцей орнамент, який виникає згодом у вишивці. А потім в тих пейзажах я намагалася побачити ту вишивку», – розповіла художниця.

Так з'явилася ідея поєднати народне і професійне мистецтво в одному творі.

Олеся Казнох малювала рідну Львівщину, мандрувала на Кінбурнську косу, у Кам'янець-Подільський, Карпати. З різних регіонів і вишивані фрагменти.

«Це чудово і незвично. Тому що ці картини живі, живі не від того, що на них фарби, а від того, що на них душа майстра», – поділилася враженнями відвідувачка виставки, киянка Марина.

Виставка у галереї «Зелена канапа» триватиме до 6 грудня.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук