Віце-прем’єрку з євроінтеграції не пустили на саміт Україна-ЄС

Іванна Климпуш-Цинцадзе безпосередньо брала участь у підготовці документів для саміту, на який її не пустили

Іванна Климпуш-Цинцадзе перед воротами Маріїнського палацу

Віце-прем’єрку з європейської та євроатлантичної інтеграції Іванну Климпуш-Цинцадзе не пустили на саміт Україна-ЄС, який проходить сьогодні у Києві.

Як інформує LB.ua, Климпуш-Цинцадзе не подали у переліку учасників зустрічі попри те, що саме вона відповідає за цю тематику, і Євросоюз очікував її участі.

«Європейська правда» з посиланням на свої джерела зазначає, що ще сьогодні розглядалася можливість участі Климпуш-Цинцадзе у саміті. Але коли віце-прем’єрка прийшла до Маріїнського палацу, їй відмовили у вході.

Сама ж Климпуш-Цинцадзе звинуватила прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана у тому, що він викреслив її з-поміж учасників зустрічі.

«Прем’єр ухвалив рішення виключити мене з делегації, бо у попередніх списках я була, а команда нового президента стала заручником тих інтриг, які веде очільник уряду», - заявила вона і зазначила, що на саміті відсутні ті представники уряду, хто опікувався тематикою євроінтеграції та знається на питаннях, які там обговорюються.

На запитання журналістів, як відреагувала європейська сторона на її неучасть у саміті, Климпуш-Цинцадзе відповіла: «Я бачила здивоване обличчя Гана (єврокомісар питань розширення та політики добросусідства – автор), але що поробиш, делегації вже зайшли», - сказала віце-прем'єрка.

Пізніше на сторінці у Facebook вона припустила, що голова уряду провів якісь неофіційні комунікації та виключив її зі списку делегації.

«Тому я роблю висновок, що прем'єр-міністр Володимир Гройсман фактично не зацікавлений в розвитку стабільних взаємин Україна-ЄС. Я це трактую як саботаж, який підриває і послаблює позицію України в діалозі з Євросоюзом», – написала вона.

Крім цього Климпуш-Цинцадзе звинуватила команду Офісу Президента Володимира Зеленського у тому, що та не знає до кінця механізмів підготовки саміту та його документів, не встигає відслідкувати події та «повелася на інтриги очільника Уряду».

«Як на мене, це є негативним сигналом для співпраці з ЄС і тривожним дзвіночком, оскільки команда, яка працює над щоденними завданнями євроінтеграції, відсторонена від участі в головній події року в цій сфері», – зазначила віце-прем’єрка.

Натомість, прес-секретар Гройсмана Василь Рябчук висловив здивування заявами віце-прем'єрки з євроінтеграції.

«З приводу заяви віце-прем'єра Іванни Климпуш-Цинцадзе. Дуже дивно, що профільний урядовець не знає: склад делегації на саміт Україна - ЄС формує президент, а не прем'єр-міністр», - написав він у Facebook.

«Тому її слова виглядають не більше ніж політичною грою кандидата в народні депутати від партії Петра Порошенка з сумнівною метою набрати додаткових балів», - додав речник Гройсмана.

Крім того він опублікував лист голови офісу президента Андрія Богдана від 13 червня до віце-прем'єра зі закликом до 28 червня надіслати пропозиції до складу делегації України у саміті з ЄС, а також позиційні матеріали з питань порядку денного.

фото Василя Рябчука

Зазначається, що міжурядові договори на зустрічі буде підписувати перший віце-прем’єр і міністр економічного розвитку і торгівлі Степан Кубів.

До слова, Іванна Климпуш-Цинцадзе входить до першої десятки передвиборчого списку партії Петра Порошенка «Європейська солідарність».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук