Виведені колишніми акціонерами активи «ПриватБанку» досі не почали розшукувати

Раніше Національний банк стверджував, що з банку вивели 5,5 млрд доларів

Національне агентство з розшуку та менеджменту активів (АРМА) може розпочати пошук майна і коштів, виведених із «ПриватБанку» лише після звернення прокуратури чи інших правоохоронних органів або після ухвали суду. Про це заявив голова АРМА Антон Янчук, інформує «Радіо Свобода».

Так він відреагував на запитання про те, чи розпочався розшук активів власників «ПриватБанку», звинувачених у виведенні з банку близько 5 мільярдів доларів, зокрема через надання комерційних кредитів пов’язаним із ними особам.

«Без звернення правоохоронних органів ми не можемо вживати ні заходів з розшуку активів, ні брати їх в управління, ні звертатися до іноземних судів. Якщо ж до АРМА надійде запит у певній справі, ми зробимо все можливе для розшуку активів певної особи», – наголосив Антон Янчук, коментуючи стан справ з поверненням коштів, виведених із «Приватбанку».

При цьому очільник АРМА не згадував ані осіб власників, ані назву групи «Приват», щоб не вийти за межі своїх повноважень.

Нагадаємо, у грудні 2016 року уряд України за пропозицією Національного банку, ухвалив рішення про націоналізацію «ПриватБанку» – найбільшої на українському ринку фінустанови. Її головними акціонерами на той час були Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов

Банк перейшов у державну власність, на його докапіталізацію загалом держава витратила понад 155 млрд грн.

Детективна агенція Kroll за підсумками аудиту банку підтвердила, що фінустанова до її націоналізації наприкінці 2016 року була об'єктом масштабних і скоординованих шахрайських дій, що призвело до збитків щонайменше в 5,5 млрд доларів. Також такі дані оприлюднив Національний банк. Тоді колишній акціонер Ігор Коломойський назвав «маячнею» опубліковані Національним банком України дані.

Згодом колишні власники «ПриватБанку» Ігор Коломойський та Геннадій Боголюбов визнали завдання збитків банку в розмірі 248 млн доларів.

Генеральний прокурор Юрій Луценко заявив, що виведені з «ПриватБанку» кошти пішли на купівлю яхт і картин Пікассо.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук