Вій у білій сорочці
Культура

Вій у білій сорочці

У Львові відбувся ХIX-й Lviv Fashion Week

К.С., 27 березня 2017 1083 0

23-26 березня у Львові відбувся ХIX-й Lviv Fashion Week. Розпочався Lviv Fashion Week презентаціями молодих дизайнерів та показом Kateryna Karol. До традиційних локацій, такий як львівський аеропорт долучилась і нова: вперше відкриття відбулося в арт-зоні Музейно-культурного комплексу «Львіварня». ZAXID.NET обрав найяскравіші модні моменти з цієї події.

До традиційних локацій Lviv Fashion Week додалась «Львіварня»

У програмі нового сезону домінували українські дизайнери - колекції осінь/зима 2017 продемонстрували Vozianov, Marta Wachholz, Lesia Semi, NovaNa Studio, Oksana Piekna, Kateryna Karol, Olesya Hryn, Slastion, Couture de Fleur, Ivanna Yukhymchuk, Adamovskaya.

Розпочався Lviv Fashion Week показом Kateryna Karol

Серед дизайнерів з-за кордону: італійський бренд Balossa, німецька марка Rockmädchen, нідерландський дизайнер Carmichael Byfield з брендом House of Byfield, молоді білоруські дизайнери Кіра Альгіна та Антон Ярощик.

Основа колекції Balossa - біла сорочка

Balossa white shirt - повна назва бренду, що спеціалізується на інтерпретації, деконструкції та трансформації базового предмету гардеробу - білої сорочки.

«Біла сорочка - це найбільш практичний, легкий, сексуальний, ефектний і вільний одяг. Ідеальна частина гардеробу, яка безліч разів перероблялася і поверталася у багатьох концепціях, але ніколи не переставала дивувати. Просто чудова у всіх формах і проявах», вважають у Balossa.

Бренд пропонує новий підхід до традиційної даталі гардеробу

«Ми прагнемо винайти, втілити в життя і трохи перекрутити базове поняття білої сорочки, у якій є все - простота, комфорт, оригінальність, елегантність, тренд. Ми намагаємося додати деякі деталі, пограти з формами та об’ємами, втілити ідеї у форму, додати виразності і дати можливість жінкам поекспериментувати з класикою», - коментує дизайнер Balossa Індра Каффеманайте.

Balossa AW 2017: біла сорочка та сила уяви

Концепція Індри Каффеманайте для Balossa AW 2017 - «in-possible» («у можливому»), з її контрастами і протилежними інспіраціями у новій колекції білих сорочок, спільною темою для яких є сила уяви.

Це відображення, гра, де лінії життя зустрічаються і перетинаються тисячами потоків, доля, яка контролює нас і показує нам концепти двох різних, але сумісних реальностей, демонструє, як нафантазувати реальність безлічі інтерпретацій.

До білої сорочки пасують будь-які доповнення

Джерело натхнення для дизайнера - це можливість ще раз віднайти новизну в найстарішій і найбільш фундаментальній деталі одягу – білій сорочці. У новій колекції на перший план виходять найбільш інноваційні елементи дизайну Balossa, але традиційне розуміння сорочки не залишається поза увагою.

На LFW було представлено колаборацію Balossa та дизайн-студії Bob Basset

На Lviv Fashion Week було представлено незвичну колаборацію Balossa та української дизайн-студії Bob Basset, яка працює в області предметного дизайну. Журнал Vogue назвав Bob Basset одним із явищ української fashion-революції.

У колекції Couture de Fleur активно використано ексклюзивні принти

Бренд Couture de Fleur запропонував нову колекцію Nature in the City. Цей бренд носять Злата Огнєвич, Тіна Кароль, Катя Осадча тощо. Спільний бренд львівської художниці Олени Онуфрів та видавчині Інни Катющенко пропонує коллекцію, де активно використано ексклюзивні принти. У їх основі - елементи з серії картин «Тіні на траві», квіткові мотиви, графічні композиції.

Couture de Fleur продовжує використовувати натуральні тканини

Couture de Fleur продовжує використовувати натуральні тканини та екслюзивні принтовані полотна. В колекції Nature in the City основний акцент зроблено на вовну, натуральну шкіру, шовк, вовну-джерсі. Вперше використано принтування натуральної шкіри.

Олег Фоменко представив «Переліт із Шотландії в Австралію»

Колекція «Переліт із Шотландії в Австралію» (осінь-зима 2017/2018) Олега Фоменка з'явилася з теплих вовняних тканин і в’язаних шаликів. Пальто, сукні, жилети, піджак, бомбери, спідниці та в'язані шапки вирішені в насиченій гамі - кораловий, зелений, фуксія, синій, блідо-блакитний, кремовий і чорний.

Шотландію представляла тканина у клітинку, Австралію - кенгуру

Основні кольори розбавлені сірим, фіолетовим, пісочним, червоним і брудно-рудим. У колекції використані натуральні тканини - вовна, бавовна, льон і шовк. Друга тема колекції – кенгуру. Завершує «подорож» сукня із в'язаного шарфа.

Колекція Marta Wachholz пародіює гламур та офіціоз

Нова колекція Marta Wachholz присвячена жінкам і чоловікам, які стомилися від надмірної пихатості, гламуру та сухого офіціозу.

В колекції були використані вовна, шифони, шкіра. Провідними кольорами є малиново-червоний, фіолетовий та чорний.

Костюми, сукні, пальта, капелюхи були доповнені численними аксесуарами ручної роботи.

Провідними кольорами Marta Wachholz є малиново-червоний, фіолетовий та чорний

Колекція Іванни Якимчук була інспірована періодом зародження експресіонізму в мистецтві. Кольорова гама зведена до одного відтінку, який дозволяє доповнювати моделі на власний розсуд та розставляти свої акценти.

Кольорова гама Іванни Якимчук зведена до одного відтінку

В колекції переважають складний крій та багатошаровість. Це дозволяє врівноважити лаконічність кольору та його простоту.

Домінують пальта та сукні

Використані пальтові тканини, шкірзамінник, фатин та шовк, ручна в’язка.

Нова колекція Lesia Semi інспірована підводним світом, фауною і кольорами морських глибин. Відправною точкою є зображення риби, присутнє у більшості речей з колекції – в декорі, формі чи лініях крою. Кольорова гама побудована на основі кольорів морського дна, хвиль та піску.

Нова колекція Lesia Semi інспірована підводним світом

Cилуети прямі, трапецієвидні, приталені або завужені донизу. Крій складний: часто речі утворені з окремих геометричних площин тканини, зібраних таким чином, щоб формувати контури риб на одязі. В колекції поєднуються різні фактури – часто в одній моделі. Використані кашемір, різні види трикотажу, шовк-велюр, органза тощо.

Одяг доповнений різноманітними аксесуарами

Одяг доповнений різноманітними аксесуарами. Спеціально для колекції розроблена лінія прикрас – це сережки зі срібла і пластику у вигляді стилізованих риб, і пластикові персні, що імітують луску.

Відправною точкою колекції є зображення риби

Дощовий Львів надихнув NovaNaStudio на створення нової колекції осінь/зима 2017-2018. Основною лінією колекції є двосторонні пальта з кашеміру та болоньї, які дозволяють швидко пристосуватися до мінливої львівської погоди.

NovaNaStudio надихнув дощовий Львів

Колекція доповнена штанами та спідницями зі штучної шкіри, а також трикотажними джемперами в яскраву смужку та легкими сукнями. Основні кольори – чорний, коричневий, охристий, бірюзовий, бежевий і відтінки синього.

Oksana Piekna презентує власне бачення жіночності

У новому сезоні AW 2017 бренд Oksana Piekna презентує власне бачення ніжності та жіночності. Інспірацією для створення нової колекції стали біонічно-квіткові мотиви, а саме піони.

Акцент зроблений на квіткових брошах ручної роботи

В колекції переважають пастельні відтінки фіолетового, блакитно-сірого та кремового кольорів. Шовкові блузи, сукні з мережива доповнені конструктивними жилетами та легкими весняними пальто. Акцент зроблений на вишивці кристалами та ексклюзивних аксесуарах - квіткових брошах ручної роботи.

Живопису Соломії Ковтун ліг в основу колекції Олесі Гринь

Львівська художниця Соломія Ковтун 2016 року показала виставку під назвою «Лінія горизонту». На ній були представлені абстраговані пейзажі, у яких об’єктом зображення стала горизонтальна лінія та пляма насиченого кольору. Мінімалізм форми і максимальна промовистість кольорів живопису Соломії Ковтун лягли в основу колекції Олесі Гринь з використанням ексклюзивної тканини – шовку з репродукціями картин художниці.

Всі тканини для колекції - натуральні

Джерелом натхнення для колекції Vozianov сезону FW 17/18 під назвою «Вій» стали не лише персонажі з творів Гоголя, а й гоголівське ставлення до реальності: іронічне та магічне водночас.

Vozianov передає вітання мадам Chanel

Деякі речі з колекції - це мінімалістичні інтерпретації традиційного українського одягу, в інших від Гоголя залишилася лише іронія коментарів, винесених назовні у вигляді текстових принтів. Vozianov активно використовує цитати, як один із прийомів наповнення колекції.

Джерелом натхнення для Vozianov стало гоголівське іронічне ставлення до реальності

Джерела цитат - найрізноманітніші: від Малевича (пальто-квадрат і пальто-коло), до Шанель (маленька чорна суконька і його антонім), від Баленсіага (перев'язь зі штучного хутра) до цитати з гардероба бабусі (хустинка-капюшон «vozianovka» з наповненням з синтетичного пуху).

Хустинка-капюшон «vozianovka»

Підбір тканин теж є не випадковим. Тонке шинельне сукно (привіт від Акакія Акакієвича), джерсі (bonjour Madame Chanel), штучне хутро a la овечий кожушок з Диканьки.

Антипод маленької чорної сукні

Ця колекція і цей одяг створений для тих, хто уникає випадкових речей у своєму гардеробі, хто небайдужий до гри зі словами, хто з посмішкою сприймає самоіронію.

Фото: Мирослав Пархомик

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук