Військкомат Києва заявив про законність нічного рейду у клубі Jugendhub

Силовики у клубі діяли згідно з чинним «Порядком організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних»

Зазначається, що «за результатами бесід, 10 призовників залишилися добровільно ночувати на території військкомату»

Військовий комісаріат Києва оприлюднив заяву, де викладені подробиці нічного рейду у клубі Jugendhub, під час якого були затримані молоді люди, які за словами правоохоронців ухилялися від призову. Відповідна заява міститься на сторінці Київського міського військового комісаріату у Facebook.

У заяві зазначається, що правоохоронці діяли відповідно до ст.38 Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» та ст. 59 Постанови Кабінету Міністрів України від 07.12.2016 року № 921 «Порядок організації та ведення військового обліку призовників і військовозобов’язаних».

Відповідно до цих нормативних актів, поліція має право за зверненням районних військових комісаріатів «здійснювати досудове розслідування стосовно ухилення військовозобов’язаних від військового обліку», а також за зверненням органів місцевого самоврядування та військових комісаріатів «здійснювати розшук, затримання і доставку до військових комісаріатів громадян, які ухиляються від виконання військового обов’язку».

У заяві зазначається, що о 2-й годині 28 жовтня представники військового комісаріату та поліція організували та провели заходи з розшуку призовників, які ухиляються від призову на строкову військову службу.

«За результатами проведення заходу о 04:00 годині 28.10.2017 року на збірний пункт Київського міського військового комісаріату було доставлено 32 призовники (для уточнення облікових даних та встановлення факту ухилення від призову на строкову військову службу)», — йдеться в повідомленні.

У комісаріаті наголосили, що після нічних подій у збірному пункті військкомату залишились 15 призовників, які ухилялись від призову на строкову військову службу та не з’являлись до військових комісаріатів. Повістки затриманим вручали у присутності уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з питань захисту прав військовослужбовці Стеценка Святослава та представників військової служби правопорядку, а також, що їм запропонували отримати повістку про явку на 9-ту годину 29 жовтня для проходження медичної комісії.

У заяві зазначається, що «за результатами бесід, 10 призовників залишилися добровільно ночувати на території військкомату».

Нагадаємо, у ніч на 28 жовтня поліція влаштувала облаву у закладі Jugendhub, де тривала вечірка «Головная боль». Правоохоронці затримали кілька десятків відвідувачів і доправила їх до відділку поліції та військкомату. За повідомленням очевидців та представників закладу, до відвідувачів застосовували надмірну силу. При цьому силовики не пред'явили жодних документів.

Як повідомили в поліції, під час обшуку у закладі Jugendhub затримали 17 осіб, у яких вилучили наркотичні засоби, а також виявили 11 малолітніх та 32 особи, які ухиляються від призову на строкову службу.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук