Військовозобов’язаним заборонили покидати межі районів без довідки з військкомату

СуспільствоОксана Руда, 2 лютого 201531592

Аби виїхати за межі адміністративних районів, а також за кордон, усі військовозобов'язані під час проведення мобілізації повинні мати відповідну довідку з військкомату.

Про це повідомив перший заступник начальника Головного управління оборонного та мобілізаційного планування Генштабу Збройних сил України генерал-майор Володимир Талалай, пише Укрінформ.

«За чинним законодавством в умовах, коли в державі оголошена мобілізація, військовозобов'язані не мають права залишати місце проживання без дозволу відповідного районного військового комісара. Тому питання отримання такого дозволу оформляється у вигляді відповідної довідки», – сказав він.

Навіть при виїзді за межі свого адміністративного району військовозобов’язані повинні мати таку ж довідку.

«Якщо військовозобов'язаний, коли в державі проводиться мобілізація, має намір покинути місце проживання і виїхати за межі адміністративного району, він повинен про це повідомити районного військового комісара і отримати дозвіл. Це не обов'язково виїзд за межі державного кордону. Навіть переміщуючись по території держави», – наголосив він.

Це пояснюється тим, що військовозобов'язаний на цей час може бути необхідний для комплектування військ. «Якщо у ньому немає потреби, йому видаються довідку і він з цією довідку переміщується», – зазначили у Генштабі.

Талалай зазначив, що ця норма була чинна в Законі України «Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію», а відповідно, в указі президента України № 40/2015 визначені завдання щодо забезпечення більш дієвого механізму реалізації цієї норми».

Водночас, генерал уточнив, що таку довідку не потрібно отримувати, якщо військовозобов'язаний виїжджає за межі свого адмінрайону «на день-два».

За його словами, мінімальні терміни для виїзду поки остаточно не визначені. Це питання буде врегульовано найближчим часом.

Найчастіше, зазначив Володимир Талалай, потреба у цій довідці стосується випадків, коли військовозобов'язаний має намір виїхати за межі держави під час мобілізації. «Це має бути довідка установленої форми у військовому комісаріаті, де визначено, що громадяни такий-то перебуває на обліку і має дозвіл на виїзд», – додав він.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук