Борис Ґудзяк очолив Філадельфійську митрополію УГКЦ у США

СуспільствоK.C., 18 лютого10170
Борис Ґудзяк є президентом Українського католицького університету (УКУ) у Львові

У понеділок, 18 лютого 2019 року, Папа Франциск потвердив рішення Синоду Єпископів УГКЦ та призначив владику Бориса Ґудзяка архиєпископом та митрополитом філадельфійським УГКЦ у США. Про це Борис Ґудзяк повідомив на своїй сторінці у Facebook.

«В Америці я народився, там пірнув у хрещальні води, там вчився пізнавати Бога і любити ближніх, там поховані мої батьки, там живе мій брат з родиною, моя хресна мама. Це країна майже сто пятдесятилітньої української присутності, де Греко-Католицька Церква вповні інтегрована в життя суспільства та Католицької Церкви, де є прекрасні стосунки з православними. Сьогодні вони зустрічаються з великими викликами. Готовий їх розділити з своїми братами у єпископстві, священиками, монахами і монахинями, мирянами та всіма людьми доброї волі», – написав він.

Нагадаємо, раніше Борис Ґудзяк з 19 січня 2013 року очолював Паризьку єпархію Святого Володимира Великого, яка об’єднує греко-католиків Франції, Бельгії, Нідерландах, Люксембурзі та Швейцарії. Тепер її очолить владика Гліба Лончина, який очолює Єпархію Пресвятої родини з осідком у Лондоні.

Також Борис Ґудзяк є першим ректором та чинним президентом УКУ у Львові. Він також є почесним громадянином міста.

58-річний Борис Ґудзяк стане сьомим архиєпископом та митрополитом Філадельфійської митрополії. Його інтронізація відбудеться 4 червня 2019 року в соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці у Філадельфії.

Владика Борис Ґудзяк народився у США в родині біженців-мігрантів з України, навчався в університеті в Сиракузах та в Римі. Докторський ступінь зі славістики та візантиністики здобув у Гарвардському університеті.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук