Волкер заявив, що Україна отримає від США не лише «Джавеліни»

Спецпредставник США відверто розповів про справжню мету надання Штатами зброї для України

Волкер заявив, що Україна отримає від США не лише «Джавеліни»
фото Reuters
Курт Волкер констатував, що конфлікт на Донбасі за допомогою зброї вирішити не вдасться

США нададуть Україні значно ширше коло озброєнь, а не лише протитанкові установки «Джавелін», про які останнім часом багато говорять в Україні, заявив спецпредставник США з питань України Курт Волкер.

В інтерв’ю «Європейській правді» він заявив, що метою США є заповнення прогалин в озброєнні України, а розмови лише про «Джавеліни» є «дуже спрощеним баченням».

«Як ви знаєте, за часів адміністрації Обами США також надавали Україні безпекову допомогу, але діяло чітке обмеження: у ній не має бути нічого летального. Отже, адміністрація (президента США Дональда) Трампа зняла це обмеження часів Обами. Це розширює можливості США щодо безпекової підтримки Україні», – заявив Волкер.

Він наголосив, що «Джавеліни» будуть частиною такої допомоги, але «йдеться про значно більше».

«Наша мета – заповнити прогалини в озброєнні української армії, піднявши здатність ЗСУ захищати свою територію», – наголосив спецпредставник США по Україні.

На запитання про те, чи ці озброєння Україна купуватиме, а чи отримає безкоштовн ояк допомогу, Волкер заявив, що це буде комбінація підходів.

«Ми зберігаємо безпекову допомогу, яка надається безкоштовно, але водночас Україна отримує право купувати те озброєння, якого їй бракує», – сказав Волкер.

Разом з тим Курт Волкер наголосив, що метою такої допомоги є не вирішення конфлікту і не повернення окупованих територій за допомогою цієї зброї, а надання Україні можливості якомога ефективніше захищатися.

«Тут триває гаряча війна. Українські солдати гинуть щотижня.

Україна як незалежна держава має право на захист, і ми можемо підтримати її здатність оборонятися», – наголосив Курт Волкер.

При цьому він наголосив, що зброєю конфлікт на Донбасі вирішити не вдасться, і додав, що для цього існують дипломатичні засоби.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук