Володимир Гройсман пообіцяв підвищити стипендії до ₴2 тис.

ЕкономікаАндрій Стець, 13 грудня 20167621
Уряд збільшив фінансування стипендій на півмільярда гривень

Розмір студентської стипендії на наступний рік передбачається в межах від 1,6 до 2 тис. грн, а визначати конкретно і контролювати справедливий розподіл будуть студентські ради. Про це заявив прем'єр Володимир Гройсман на зустрічі зі студентами та викладачами Буковинського державного медичного університету в Чернівцях, повідомляє «Укрінформ».

За словами прем'єр-міністра, така стипендія не є високою, однак поки що її розмір буде таким.

Він також розповів, що розмір стипендіального фонду для студентів на наступний рік збільшено на 576 млн грн.

«Уряд на 576 млн грн збільшив весь стипендіальний фонд. Моя думка – ті, хто вчиться краще, повинні отримувати більше», – сказав він.

Гройсман зазначив, що в наступному році крім соціальної збережеться і звичайна стипендія з державного бюджету, і вона повинна бути гідною.

Зазначимо, що раніше в Міносвіти повідомили, що з 2017 року стипендію отримуватимуть не всі студенти з середнім балом 4 за сесію, а лише ті, що посіли найвищі місця в рейтингу, складеному вишами.

«Це абсолютно новий – рейтинговий підхід до визначення стипендій, які отримуватимуть студенти. А саме, кожен виш розробить свої критерії для складання рейтингу, що затверджуватимуться вченою радою університету за обов’язковим погодженням з органами студентського самоврядування університету», - розказала міністр освіти і науки України Лілія Гриневич.

У міністерстві зазначили, що місце в рейтингу на 90% визначатиметься навчальною успішністю, а на 10% - критеріями, які розробить ВНЗ.

До слова, наразі в універститетах України стипендії коливаються в межах 800 - 1,1 тис. грн. Її розмір залежить від спеціальності, на якій навчається студент, та його академічних успіхів - стипендія може бути звичайною, або підвищеною.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук