ВООЗ: Україна не входить до країн з високим рівнем туберкульозу

Наталія Зубрицька, 20 березня 201311790
ВООЗ: Україна не входить до країн з високим рівнем туберкульозу
фото leadership.ng
ВООЗ

Україна не входить до переліку країн з високим рівнем захворюваності на туберкульоз, наголошується в доповіді Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) про глобальну боротьбу з туберкульозом за 2012 рік.

За даними ВООЗ, що містяться в оприлюдненій днями доповіді, в досягненні глобальних завдань по зниженню захворюваності і смертності від туберкульозу зберігається прогрес. Кількість нових випадків захворювання на туберкульоз в останні роки скорочується, і в період з 2010-го по 2011 рік вони зменшилися на 2,2%.

Рівень смертності від туберкульозу в порівнянні з 1990 роком знизився на 41%, і світ перебуває на шляху до досягнення глобального завдання зниження цього показника на 50% до 2015 року, говориться в документі. Показники смертності і захворюваності знижуються у всіх шести регіонах ВООЗ і в більшості з 22 країн з високим рівнем цієї хвороби, на які припадає понад 80% випадків захворюваності на туберкульоз у світі.

У той же час, як наголошується в документі, глобальний тягар хвороби залишається надзвичайно важким. Загальний прогрес на глобальному рівні приховує регіональні відмінності: африканський і європейський регіони все ще не набрали темпів, необхідних для досягнення мети щодо зниження до 2015 року рівня смертності в 2 рази в порівнянні з 1990 роком.

Щорічна доповідь ВООЗ про глобальну боротьбу з туберкульозом – вже 17-й документ з серії доповідей про глобальну боротьбу з цією недугою, які організація публікує з 1997 року. Доповідь ґрунтується переважно на фактах, що подаються державами-членами ВООЗ в рамках збору даних про хвороби в усьому світі. У 2012 році інформація була надана 204 країнами і територіями, на частку яких припадає понад 99% випадків туберкульозу в світі.

Нагадаємо, в Україні з 1995 року оголошено епідемію туберкульозу. За ці роки від цього захворювання померло близько 150 тис осіб. Україна, за даними ВООЗ, входила до трійки країн світу з найвищим рівнем захворюваності на ускладнену форму туберкульозу.

Лише приблизно 60% хворих успішно завершують курс лікування. В той же час щороку туберкульоз забирає 7,5 тис. життів, а українські медики реєструють 32 тисячі нових випадків захворювання.

Як повідомляв ZAXID.NET, в Україні шириться мультирезистентний туберкульоз.Торік на нього вперше захворіли 6 тисяч українців.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук