Восени Кабмін представить «план Маршалла» для України, - Яценюк

Кабінет Міністрів України вийшов з пропозицією підготовки і реалізації плану відбудови, розрахованого на два роки – «плану Маршалла» для України.

Про це на засіданні Уряду в середу, 9 липня, повідомив прем’єр-міністр України Арсеній Яценюк.

«Уряд представить цей план в перші сесійні дні Верховної Ради України у вересні», - зазначив він.

Арсеній Яценюк повідомив, що 8 липня урядова делегація на чолі з віце-прем'єр-міністром України Володимиром Гройсманом взяла участь у підготовчому засіданні Конференції донорів та інвесторів у Брюсселі.

«Вчора у Брюсселі всі країни-члени ЄС, представники міжнародних фінансових організацій, США, Японія, Канада провели підготовче засідання для того, щоб восени провести велику донорську конференції для України», - сказав Яценюк.

За словами прем’єр-міністра український уряд вийшов з пропозицією підготовки і реалізації плану відбудови для України, розрахованого на два роки.

«В Європі були приклади таких планів відбудови – так званий план Маршалла. Це буде план Маршалла для України», - підкреслив Глава Уряду.

Глава Уряду переконаний, що в найближчі два роки основними елементами економічного розвитку країни мають бути продовольство і енергетика. На його думку – це дві основні та базові цілі.

«Забезпечення внутрішнього ринку продовольством, його експорт та розвиток аграрного сектору. Енергетичний блок – це зменшення енергоспоживання, збільшення видобутку і побудова нових електричних мереж і генерацій. Це два основні елементи економічного розвитку країни в найближчі два роки», - сказав він.

Глава Уряду також повідомив, що західні партнери готові розглядати питання страхування українського експорту та інвестицій в Україну, бо «це буде реальним кроком до того, що інвестори не будуть боятися вкладати гроші в Україну, тому що їхні ризики будуть застраховані».

За словами Яценюка, урядова делегація підняла в Брюсселі також питання плану відбудови, пов’язаної з антитерористичною операцією на Сході України і отримала схвальне сприйняття декількох додаткових пунктів, які безпосередньо стосуються сходу України.

«Ці пункти стосуються коштів і технічної допомоги на облаштування кордону з Російською Федерацією та відновлення інфраструктури Донеччини і Луганщини», - додав прем’єр-міністр.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук