Вперше конгрес міжнародного ПЕН-клубу проведуть у Львові

У Львові зберуться понад 200 письменників зі світовим ім’ям

СуспільствоСофія Лазуркевич, 18 листопада 20168230
Меморандум про проведення конгресу підписали Андрій Садовий та Андрій Курков

У п’ятницю,18 листопада, Андрій Курков, віце-президент Українського центру міжнародного ПЕН-клубу, який об'єднує професійних письменників, редакторів і перекладачів, та міський голова Львова Андрій Садовий підписали меморандум про проведення 83-го міжнародного конгресу ПЕН-клубу у Львові. Як інформує прес-служба Львівської міськради, захід відбудеться у вересні 2017 року.

«Мені дуже приємно, що спільнота довірила нам у вересні наступного року провести у Львові велике зібрання. Місто бере на себе дуже серйозні зобов’язання, тому що для нас важливо, щоби до Львова приїжджали нові люди, щоби був думальний процес, щоби львів’яни все більше і більше читали. Тому що у цьому світі треба вміти приймати мудрі рішення, а мудрі рішення треба щоби робили мудрі люди, а для цього вони мають бути освічені», - зазначив Андрій Садовий, міський голова Львова.

«На конгрес, який відбудеться з 18 по 22 вересня наступного року у Львові, приїдуть більше 200 знаних, відомих письменників, видавців, перекладачів. Тематику ми будемо обговорювати з часом, але, звичайно, українська тематика буде головною, включаючи в себе ситуацію з кримсько-татарськими письменниками, з культурою кримських татар і з культурами меншостей. В принципі, одна з цілей асоціації – це захист міноритарних літератур і культур», - відзначив Андрій Курков, віце-президент Українського центру міжнародного ПЕН-клубу.

Цьогоріч конгрес ПЕН-клубу відбувався в Іспанії. Назва клубу - ПЕН - це абревіатура від англійських слів «Poets, Playwrights, Essayists and Novelists» - «поети, драматурги, есеїсти, романісти», які складаються в слово «пен» (pen) - ручка для писання.

ПЕН-клуб є неполітичною, недержавною організацією, яка перебуває в формальних консультаційних зв'язках з ЮНЕСКО і має спеціальний консультативний статус в Економічній і Соціальній Раді ООН.

ПЕН-клуб засновано 5 жовтня 1921 в Лондоні з ініціативи англійських письменників Кетрін Емі Доусон-Скотт та Джона Голсуорсі (перший президент клубу). Першими членами ПЕН-клубу стали письменники Джозеф Конрад, Бернард Шоу та Герберт Веллс.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук