Першу в Україні мережу комунальних кабінетів реабілітації створили у Львові

СуспільствоЮрій Герун, 15 грудня 2016, 16:58 481 0

Відтепер львів’яни після інсультів та важких травм зможуть проходити реабілітацію недалеко від дому. Іще один такий кабінет почав працювати у першій міській клінічній лікарні імені Князя Лева на вул. Лемківській.

Тренажери, драбини та спеціальні конструкції, вправи під наглядом спеціалістів ― у кімнаті є усе для реабілітації і пацієнтів із черепно-мозковими травмами та травмами хребта.

Загалом на таке оснащення у комунальних закладах лікування витратили більше трьох мільйонів гривень. Відтак кожна львівська лікарня матиме повноцінний кабінет реабілітації.

Пані Наталія перенесла важкий ішемічний інсульт рік тому, у свій день народження. Пацієнтка пройшла важкий шлях від повної втрати рухомості майже до відновлення опорних функцій.

«Можу робити вправи, наприклад, взяти горня напитися, піраміди можу складати», ― каже під час вправ Наталія Сенів.

Головний позаштатний спеціаліст Олег Білянський зазначив:

«Ми її навчили ходити і давати собі раду в житті, покращили її рівень самообслуговування, відновили навички рухливості, тобто вона має витривалість, щоб прийти сюди і продовжувати займатись».

Така ідея в Україні реалізовується вперше саме у Львові.

«Є вісім реабілітаційних кімнат, з них стаціонарні це в 5-ій лікарні і в 8-ій. Тобто, коли пацієнту треба проходити медикаментозне лікування та капельниці, він може бути госпіталізований і там продовжити фізичну реабілітацію. І 6 точок амбулаторно-поліклінічних», ― уточнив начальник управління охорони здоров'я ЛМР Володимир Зуб.

Реабілітовуватимуть людей абсолютно безкоштовно. А от зарплатня реабілітологів ― це болюче питання для міста, яке обіцяють вирішити.

«Тут фактично коштів людина ніяких не платить, вона приходить і отримує послуги. Питання єдине, яке було сьогодні дуже важливим, це є адекватна заробітна платня для реабілітологів. Якщо ми не забезпечимо належного рівня, високої зарплати, дуже важко буде втримати спеціалістів, тому що робота спеціалізована», ― розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

За рік у таких кімнатах уже пройшли реабілітацію понад 400 львів'ян.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук