ВРУ в першому читанні підтримала 17-кратне збільшення штрафу через непристебнутий ремінь безпеки

Штрафи для українських водіїв без ременів безпеки можуть зрости до 850 грн

Штраф за їзду без ременів безпеки може зрости з 51 гривні до 850 гривень

Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроект, згідно з яким у 17 разів збільшуються штрафи для водіїв через порушення правил використання ременів безпеки чи шоломів.

240 народних депутатів проголосували за відповідний законопроект № 8492, повідомляється на сайті парламенту.

«Законопроектом пропонується внести зміни до частини 5 статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення та збільшити адміністративну відповідальність за порушення правил користування ременями безпеки та мотошоломами з 51 гривні до 850 гривень», - йдеться у пояснювальній записці.

Його автори пояснюють, що таке збільшення пов’язане із значною суспільною небезпекою та масовим невикористанням ременів безпеки та мотошоломів водіями та пасажирами.

Раніше комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності підтримав проект про підвищення штрафу для водіїв, які не користуються ременями безпеки в автомобілі.

Як інформував ZAXID.NET, проект закону №8492 зареєстрували у Раді 19 червня 25 народних депутатів. Вони пропонують збільшити штраф за некористування ременями або мотошоломами з 3 до 50 неоподаткованих мінімумів, тобто з 51 до 850 гривень.

У пояснювальній записці депутати кажуть, що чинний нині штраф «є занадто поблажливим та неспіврозмірно низьким порівняно з тяжкими наслідками, які можуть бути спричинені через недотримання правил».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук