ВРУ в першому читанні підтримала 17-кратне збільшення штрафу через непристебнутий ремінь безпеки

Штрафи для українських водіїв без ременів безпеки можуть зрости до 850 грн

СуспільствоАндрій Стець, 18 вересня 201814501
Штраф за їзду без ременів безпеки може зрости з 51 гривні до 850 гривень

Верховна Рада у першому читанні ухвалила законопроект, згідно з яким у 17 разів збільшуються штрафи для водіїв через порушення правил використання ременів безпеки чи шоломів.

240 народних депутатів проголосували за відповідний законопроект № 8492, повідомляється на сайті парламенту.

«Законопроектом пропонується внести зміни до частини 5 статті 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення та збільшити адміністративну відповідальність за порушення правил користування ременями безпеки та мотошоломами з 51 гривні до 850 гривень», - йдеться у пояснювальній записці.

Його автори пояснюють, що таке збільшення пов’язане із значною суспільною небезпекою та масовим невикористанням ременів безпеки та мотошоломів водіями та пасажирами.

Раніше комітет Верховної Ради з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності підтримав проект про підвищення штрафу для водіїв, які не користуються ременями безпеки в автомобілі.

Як інформував ZAXID.NET, проект закону №8492 зареєстрували у Раді 19 червня 25 народних депутатів. Вони пропонують збільшити штраф за некористування ременями або мотошоломами з 3 до 50 неоподаткованих мінімумів, тобто з 51 до 850 гривень.

У пояснювальній записці депутати кажуть, що чинний нині штраф «є занадто поблажливим та неспіврозмірно низьким порівняно з тяжкими наслідками, які можуть бути спричинені через недотримання правил».

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук