Всі іноземні студенти в Україні з наступного року здаватимуть ЗНО з мови навчання

Тестування проходитиме після першого курсу

З 2020-го року всі іноземні студенти після першого курсу здаватимуть ЗНО з мови навчання. Така ініціатива – результат численних скарг студентів-іноземців, а також посольств іноземних держав на якість викладання іноземними для їхніх громадян мовами – російською та англійською.

Як розповіла міністерка освіти і науки України Лілія Гриневич, восени цього року відбудеться перший пробний іспит – ЗНО з мови навчання для іноземних студентів після закінчення першого курсу в українських вишах, у цьому пілотному проекті візьмуть участь не всі заклади вищої освіти.

«Вже з 2020 року ЗНО з мови навчання будуть здавати усі іноземні студенти після закінчення 1-го курсу. Цим питанням опікується Український центр оцінювання якості освіти. Після проходження ЗНО іноземний студент отримуватиме сертифікат про складання іспиту, який дає право йому продовжувати навчання на другому курсі», – пояснила Гриневич.

Вона додала, що студенти, які навчаються англійською мовою і мають міжнародні сертифікати на кшталт IELTS, TOEFL, Cambridge Certificate, з рівнем знань не нижче B1, повторно здавати англійську не будуть, а їхній сертифікат автоматично враховуватиметься як успішно складений іспит.

«Відповідно, якщо ми висуваємо такі вимоги до знань мови навчання студентами, то ще суворіші вимоги мають бути і до викладачів закладів освіти, які навчають іноземних студентів. Їхній рівень володіння мовою має бути не нижче B2. Цього року ми приділятимемо особливу увагу виконанню цих умов», – зауважила міністерка освіти.

Нагадаємо, цьогоріч школярів, у яких немає ID-карток, не допускатимуть до складання ЗНО.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук