Вулицю біля львівського стадіону хочуть назвати на честь Карла Мікльоша
У Львівській міській раді запропонували одну з нових вулиць, що вестиме до стадіону, назвати іменем почесного громадянина Львова, відомого футбольного діяча Карла Мікльоша.
Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Львівської міської ради.
Це зумовлено бажанням вшанувати відомого футболіста, суддю та футбольного діяча. Адже з його іменем пов’язані одні з найбільших здобутків футбольного Львова – у 1969 році команда «Карпати» виграла Кубок СРСР з футболу, а у 1970 році – вийшла до вищої ліги чемпіонату СРСР. В цей час Карло Мікльош був начальник клубу «Карпати».
Відповідно до процедури, кінцеве рішення має бути прийняте на сесії Львівської міської ради.
Мікльош Карло народився 21 червня 1915 року, помер –31 травня 2003 року.
Відомий український футболіст, суддя, футбольний функціонер. Грав на позиції центрального нападника.
Футбольну кар’єру розпочав у Спортивному товаристві «Україна» 1932 року. Все вирішив випадок, коли його запросили зіграти товариський матч за команду.
СТ «Україна» з 1934 року виступав в Окружній лізі – другій за престижністю лізі Польщі. На той момент у Львові діяло кілька футбольних клубів різних національностей. СТ «Україна» складався з гравців українського походження.
Згідно з польськими законами, не мав права виступати за професійну команду через свій юний вік. Тому на початку виступав під вигаданим іменем «Кльош».
З приходом радянської влади до Львова всі спортивні товариства було ліквідовано, а на їх місце були створено нові.
Після захоплення Львова німецькими військами, СТ «Україна» було відновлене. В 1942 році разом з командою виграв Чемпіонат Галичини.
З поверненням радянської влади до 1947 року виступав за Львівські команди «Динамо», «Спартак» і «Локомотив». Після цього завершив кар’єру футболіста.
На той момент футбол був напівпрофесійним, тому більшість гравців навчалися або працювали.
Карло Мікльош закінчив Залізничний технікум за спеціальністю «фінансово-бухгалтерський облік», працював у ревізійному союзі Української Кооперативи, а після війни став головним бухгалтером дистанції зв’язку Львівської залізниці, де працював до 1968 року.
Був суддею республіканської категорії, від 1955 до 1959, 1960-1968 — голова Федерації футболу Львівської області.
У 1968-1972 роках — начальник клубу «Карпати» (Львів). Саме з цим періодом пов’язані найбільші здобутки команди в радянський період. У 1969 році команда виграла Кубок СРСР з футболу, а у 1970 – вийшла до вищої ліги чемпіонату СРСР.
У 1990 році став президентом відновлених ФК «Карпати». Пробув на посаді 2 роки.
Ініціював перейменування стадіону «Дружба» на «Україна».
В 1996 році був удостоєний звання «Почесний громадянин Львова».