В’язні Донбасу не хочуть воювати за ДНР

Прес-конференція «Покарані двічі, або що загрожує засудженим в українських колоніях?»

Ув'язнених, які перебувають у виправних установах на території Донецької та Луганської областей, які контролюються бойовиками, не випускають «умовно-достроково». Про це на прес-конференції в Києві повідомив голова громадської організації «Донецький меморіал» Олександр Букалов.

Прес-конференція «Покарані двічі, або що загрожує засудженим в українських колоніях?» була організована Донецьким прес-клубом, повідомили на сторінці громадської організації «Свободный Донбасс» у Facebook.

Спікерами також виступили експерт Харківської правозахисної групи Олександр Павлюченко, заступник завідувача секретаріату комітету ВР України з прав людини, нацменшин і міжнаціональних відносин Алла Чигрин, директор Інституту аналізу та прогнозування Юрій Лісничий, експерт Інституту аналізу та прогнозування Михайло Данчук, юрист НГО «Дім свободи» Тетяна Яблонська.

За інформацією Букалова, є поодинокі випадки звільнення ув'язнених для участі в незаконних збройних формуваннях, однак вони не носять масового характеру.

«Деякі з них йдуть в ополчення просто для того, щоб щось заробити і вижити», - сказав він.

Правозахисник додав, що в листопаді в середовищі умовно і достроково звільнених громадян на Донеччині провели соціологічне дослідження, яке показало, що «в цілому колишні ув’язнені не мають наміру йти в ополчення».

Тим не менш, Букалов зауважив, що враховуючи соціальну ситуацію, колишні ув'язнені - це один з ресурсів для поповнення живої сили для бойовиків. Точної інформації про те, що відбувається в слідчих ізоляторах на території, яку контролюють бойовики немає. Відомо тільки те, що з ув'язненими там поводяться відповідно до «якихось своїх кодексів». Букалов вважає, що це можуть бути кодекси Російської Федерації.

Нагадаємо, що на початку листопада президент України Петро Порошенко заявив про проведення з 1 грудня евакуації ув'язнених і співробітників колоній з окупованих територій Донбасу. У цьому питанні керівництво «ДНР» було з ним солідарно. Проте до цих пір ніяких заходів подібного роду не проводилося.

Якщо Ви виявили помилку на цій сторінці, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter
powered by lun.ua
Пропозиції партнерів

Дискусія

Для того, щоб залишити коментар, необхідно увійти
Загрузка...
Останні новини
Залиште відгук